Kredi kartı olmayan banka sahibi oldu

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

1998-2003 arasında 21 bankanın battığını söyleyen TMSF Başkanı Ertürk, 'O dönem bankaların kredi kartı vermediği insanlara banka verildi' dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Türkiye'de 1998-2003 yılları arasındaki beş yılda 21 bankanın battığını belirterek, "O tarihlerde bankaların kredi kartı vermediği insanlara banka verildi" dedi. Ertürk, Elazığ'da düzenlenen, 'Banka Krizleri ve TMSF'nin Çalışmaları' konulu toplantıda yaptığı konuşmada, TMSF'nin yaptığı çalışmalarla Türk milletinin unutkanlığa meyilli hafızasına gömülmeye çalışılan olayın tekrar ortaya çıkarılmasına vesile olduğunu söyledi.

'Ahlak sorunu var'
Sorunun sadece bankacılık olmadığını kaydeden Ertürk, Türkiye'nin geçmiş yıllarda yaşadığı ahlaki, ekonomik ve sosyopolitik sorunların olduğunu vurguladı. TMSF'nin çalışmalarının, Türkiye'de üç önemli kaybın hep gündemde tutulmasına yol açtığını bunlardan birincisinin finansal kayıplar olduğunu belirten Ertürk şöyle konuştu: "Bazıları bu krizi ilahi felaket, kimisi Trafik Kazası gibi algıladı. Oysa çok bilinçli ve planlı bir senaryo hayata geçirildi. Bunun bir de ahlaki tarafı var. Bütün bu belalar politikacının eli değmeden meydana gelmezdi. Politikacı-bankacı, politikacı-işadamı gibi kurulan karanlık ilişkiler bankacılık sisteminin çökmesini sağladı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious