Kredi kartı sahipleri müjde!

Kredi kartı sahipleri müjde!.11620
  • Giriş : 22.03.2009 / 11:33:00

Bireysel tüketicilerin kredi borçlarını yeniden yapılandırmayı planlıyor.Hükümet faiz yükünü hafifletecek formül üzerinde çalışıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vergi indirimlerinin ön plana çıktığı ekonomik paketin ardından gözler reel sektör ve bankalar arasındaki finansman sorununu çözmeye dönük 5'inci pakete çevrildi. Sabah gazetesinin haberine göre, ekonomi yönetimi, reel sektörün borçları, tüketici kredileri ve kredi kartlarında yaşanan sıkıntıları giderecek yeni bir "barış projesi" üzerinde çalışıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "Kriz ortamındayız, insanlar sıkıntı yaşıyor. Kredi kartı borçlarında yapılandırmaya gidilmesi şart" dedi.

Proje kapsamında, takibe düşen kredilerin tüketici kredilerine dönüştürülmesi planlanıyor. Bunun karşılığında bankaların rahatlatılması amacıyla kredilerden alınan yüzde 5'lik Bankacılık Sigorta ve Muameleleri Vergisi'nin (BSMV) ve stopajın belli bir süreyle alınmaması öngörülüyor. Türkiye Bankalar Birliği de, kredi kartları ve tüketici kredilerine yönelik bir çalışma grubu oluşturdu. Çalışma grubunun ortaya koyacağı rapor borç yapılandırmasının önemli bir ayağını oluşturacak. Canikli , borç yapılandırmasının bankaların da menfaatine olacağını belirterek, "Bu noktada sorunun taraflarından birisi olan bankalardan da adım atmalarını bekliyoruz. Esas gayemiz vatandaşın, reel ve mali sektörün rahatlatılması" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*