Kredi kartı şikayet şampiyonu

Kredi kartı şikayet şampiyonu .13493
  • Giriş : 16.07.2007 / 18:15:00

Tüketiciler Birliği'nce hazırlanan "Tüketici Hak İhlalleri" raporu birliğin Bayrampaşa'daki genel merkezinde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet BeşikRapora göre en fazla şikayet kredi kartlarına geldi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Orhan Demir, tüketici hak ihlalleri konusunda bu yılın ilk 6 ayında gelen başvuru sayısının, bir önceki döneme göre yüzde 100 oranında artış gösterdiğini belirterek, en çok şikayetin kredi kartları yıllık aidat ücretinden geldiğini söyledi.

Tüketiciler Birliği'nce hazırlanan "Tüketici Hak İhlalleri" raporunu, birliğin Bayrampaşa'daki genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan Demir, bu yılın ilk yarısında "banka yıllık hesap işletim ücreti ve kredi kartı aidat ücreti" konusunda tüketicilerden yoğun başvuru ve tepki geldiğini söyledi.

Tüketiciler Birliği tarafından sağlanan hukuki yardım çalışması sonunda yüz binlerce tüketicinin gerekli başvuruları gerçekleştirilerek paraların iadesinin sağlandığını ifade eden Demir, "40 milyona yakın tüketiciden haksız ve hukuksuz olarak yargı kararı olmasına rağmen para alınmaya devam ediliyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious