Kredi kartı yasası herkesi kapsasın!

Kredi kartı yasası herkesi kapsasın!.14410
  • Giriş : 21.06.2009 / 05:30:00
  • Güncelleme : 21.06.2009 / 00:13:39

TÜKDER Genel Başkanı Karagöz, çıkacak yasanın, tüm kredi kartı kullanıcılarını kapsaması gerektiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKDER) Genel Başkanı Fikri Karagöz, yazılı açıklamasında, kredi kartı mağdurları için yasa çıkacağını duyan bankaların, kredi kartı mağdurlarını bankaya çağırarak borçlarını ödemeleri için tüketiciye, yüksek faizli, taksitli ödeme planları sunduğunu ve tüketicileri, kart borçlarını kapatmaya zorladıklarını iddia etti.

31 Mayıs 2009 tarihi itibariyle icralık olan veya kanuni takibe giren kredi kartı mağdurlarına, banka çağrısını kabul etmemeleri ve yasanın çıkmasını beklemeleri çağrısında bulunan Karagöz, şunları kaydetti:

''Kredi kartı mağdurları için çıkacak yasa, tüm kredi kartı kullanıcılarını kapsamalı. Kanuni takibe düşmeyip de kredi kartı borcunu taksitlendirerek ödemek isteyen kredi kartı kullanıcıları da bu yasadan yararlanmalı. Çünkü çoğu kart kullanıcısı, kanuni takibe düşmemek için asgari ödemeleri ödemekte zorlanmakta.''

Karagöz, kredi kartı mağdurları için geçmişte iki kez yasa çıktığına dikkati çekerek, asıl önemli olanın kalıcı çözümler üretmek olduğunu, bunun yolunun da kredi kartı faiz oranlarını aşağıya çekmekten ve tüketicinin alım gücünü yükseltmekten geçtiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*