Krediyi çekmekte acele etmeyin

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

Şener, mortgage yasasının uygulanmasıyla ilgili sorunları ortadan kaldıracak mevzuatın en geç 2 ay içinde tamamlanması gerektiğini söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şener, mortgage yasası çıktığı için, bundan sonra konut kredisi alanların otomatik olarak yeni sisteme dahil olacağını ifade ederek, “İkincil mevzuat çıkmadan konut kredisi alanlar, ikincil mevzuatla getirilecek tüketici lehine düzenlemelerden yararlanamayacak” diye konuştu.

Şener, ek düzenlemeleri ilgili kuruluşların üst düzey yöneticileriyle birlikte yapacaklarını kaydetti. Şener halen hazır durumda olan birkaç düzenlemenin de 1-2 hafta içinde çıkarılacağını sözlerine ekledi.

Halk ‘mortgage’ derse kabul ederiz
Bakan Abdüllatif Şener, kamuoyunda “Tutsat, mortgage, tutulu satış” olarak çeşitli isimlerle adlandırılan konut finansman sisteminin bundan sonra nasıl adlandırılması gerektiği yönündeki bir soruya da yanıt verdi. Şener, “Halk arasında yerleşen kelime ne olursa, biz bunu kabul ederiz” diye konuştu. Şener, konut finansman sistemi ile gayrimenkule dayalı kredilerin toplam krediler içindeki payının artacağını, temel ekonomik göstergeler arasına ’konut fiyat endeksi’nin gireceğini de söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious