Kritik maçlar aynı saatte yapılacak

Kritik maçlar aynı saatte yapılacak.8464
  • Giriş : 15.04.2008 / 09:03:00

Kulüpler Birliği Vakfı, Süper Lig’deki düşme ve şampiyonluk potasındaki takımların maçlarının aynı gün ve saatte oynanması konusunda fikir birliğine vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı Aziz Yıldırım başkanlığında dün Radisson SAS Otel’de yapıldı. Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın da katıldığı toplantıda, Süper Lig’deki düşme ve şampiyonluk potasındaki takımların maçlarının aynı gün ve aynı saatte oynanması konusunun yanı sıra, hakemlerin son haftalarda yaptıkları hatalar masaya yatırıldı. 18 kulübün başkanları veya temsilcileriyle yapılan toplantı sonucunda 7 madde üzerinde görüş birliğine varıldı.

1-Kulüpler Birliği’nin İstanbul’da da bir ofisinin oluşturulması ve profesyonel bir örgütlenmeye gidilmesi.

2-Hakemlik müessesesinin geleceği ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Futbol ailesinin bireyleri olarak Futbol yönetimine güvenin tam olduğu tekrarlandı.

3-Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, federasyon tarafından yapılan çalışma ve projeleri kulüplere aktardı. Futbolun marka değerinin yükseltilmesi konusunda Antalya’da yapılacak bir ortak toplantıya ilişkin davette bulunup, bilgi verdi.

4-Kulüplerin yeni gelir kaynaklarının neler olabileceği konusu görüşüldü, kulüp başkanları,

federasyondan beklentilerini aktardı.

5-Hasan Doğan, yayın gelirleri ve dağılımı kriterleri ile ilgili yıllara göre rakamsal bilgiler verirken, dağıtım kriterleri ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

6-Yayın gelirlerinin dağıtımı kriterleri ile ilgili çalışma yapmak üzere bir çalışma komisyonu oluşturuldu.

7-Bütün gelirleri birliğe aktarılmak üzere; sezon başında belirlenecek bir takvime uygun olarak, detaylar kamuoyu ile paylaşılacak, Kulüpler Birliği Kupası adı altında bir turnuvanın yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious