Kritik MGK toplantısı başladı

Kritik MGK toplantısı başladı.9000
  • Giriş : 28.12.2007 / 14:17:00

Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) Aralık ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurul üyeleri, Cumhurbaşkanı Gül'ün verdiği öğle yemeğinin ardından Çankaya Köşkü'ndeki MGK toplantı salonuna geçtiler. MGK toplantısı saat 13.30'da başladı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün başkanlık yaptığı toplantıya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Nazım Ekren ve Hayati Yazıcı, Dışişleri Bakanı Ali Babacan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, MGK Genel Sekreteri Tahsin Burcuoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen katıldı.

MGK'nın gündeminde, terör örgütüne yönelik sınır ötesi operasyonlar çerçevesinde kara harekatına ve alınacak genel tedbirler ile Pakistan'da yaşanan son gelişmelerin de görüşüleceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious