''Kriz, turizmi olumlu etkileyecek''

''Kriz, turizmi olumlu etkileyecek''.12173
  • Giriş : 29.01.2009 / 17:31:00

Türkiye'de yüksek kaliteli konaklama tesislerinin dünya standartlarına göre ucuz olmasından dolayı, ekonomik krizin Türk turizmini etkilemeyeceği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (Side-TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, dünyada etkili olan ekonomik krizin Türk turizmi adına bir avantaj olduğunu ifade etti. Hemera Hotel'de düzenlediği basın toplantısında, yeni sezon öncesi yaptıkları hazırlıkları ve tanıtım çalışmaları hakkında bilgilendirme yapan Barut, "Türkiye'de yüksek kaliteli konaklama tesislerinin dünya standartlarına göre ucuz olmasından ötürü ekonomik kriz Türk turizmini etkilemez. Onun için bu kriz Türk turizmi için bir avantaj. Yüksek kaliteye ucuz konaklama dünyanın hiç bir ülkesinde yok. Orta Avrupa ülkelerinin tatil tercihleri Türkiye. Avrupa ülkeleri için bölge destinasyonunun yakınlığı bizim için artı değer. Kriz, Türk turizmi için altın bir fırsat. Bunu iyi değerlendirmeliyiz." diye konuştu.

Barut, 2008 yılında Manavgat'a 3 milyon turistin geldiğini belirterek, yeni sezonda 3 ile 3,5 milyon arası turist beklediklerini kaydetti. Side'nin dünya turizminde bir marka olduğunu belirten Barut, Orta Avrupa, Baltık, İskandinav ve Rusya Federasyonu ülkelerinde yapılacak turizm fuarlarına katılarak çalışmaları yakından takip edeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*