Kriz bitti, en iyi yıllardayız

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Beymen'in iki kat büyüdüğünü belirten Cem Boyner, "Kriz bitti. Geleceği doğru okuyan perakendeciler en iyi yıllarını yaşıyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Boyner, "Artık Türkiye'nin krizi bitti. Perakende de geleceği doğru okuyan bizle beraber pek çok firma en iyi yıllarını yaşıyor" dedi.
Cem Boyner, Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, Beymen Benetton Alboy (BBA) Murahhas Üyesi Serdar Sunay ve Beymen Genel Müdürü Esel Çekin'in katıldığı basın toplantısında, Beymen'in 35'inci yılındaki hedefleri anlatıldı.
Beymen'in 35 yılda hep yadırganacak işler yaptığını belirten Cem Boyner, "Herkesin yaptığı işi tekrarlamak ekmek yedirmiyor" dedi. Kahire mağazalarından bu yıl 20 milyon dolar ciro beklediklerini açıklayan Boyner, Beymen'in açılacağı yerler arasında bulunan Lübnan, Suriye, Katar ve Doha'nın son 50 yılın en iyi zamanlarını yaşadığını söyledi. Doğu Avrupa'nın ötesine girmeyeceklerini söyleyen Boyner, "Çiğnenmiş pazarlarda kalabalığa karışmanın manası yok" dedi.

'Muazzam para akışı var'
Türkiye'ye hem içerden hem dışarıdan muazzam bir para aktığını vurgulayan Boyner, "Önümüzdeki bir - iki yıl içinde Türkiye tanınamayacak hale gelecek. Bu görünen aslında sadece buzdağının ucu" dedi.
KDV'deki düşüşe de değinen Boyner, KDV'nin indirilmesiyle konfeksiyonda gerçek ihracat rakamlarının net olarak görülmeye başlandığını söyledi.

36 milyon dolarlık yatırım
Beymen Genel Müdürü Esel Çekin de bu yılki ciro beklentilerinin 146 milyon dolar olduğunu ve cironun her yıl yüzde 10'unu yatırımlara harcadıklarını belirtti. Çekin, 2008'e kadar toplam 36 milyon dolarlık ve 60 bin metrekarelik yatırım yapacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious