Kriz ücretlilere yansıtılmayacakmış

Kriz ücretlilere yansıtılmayacakmış.11598
  • Giriş : 03.11.2008 / 11:52:00

Başbakan Erdoğan alınan tedbirleri değerlendirdi. 'Kriz ücretlilere yansıtılmayacak' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekonomik Koordinasyon Kurul toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.

Yeni Başbakanlık binasındaki toplantıya, Devlet Bakanları ve Başbakan Yardımcıları Nazım Ekren ve Hayati Yazıcı, Devlet Bakanları Kürşad Tüzmen, Nimet Çubukçu, Mehmet Şimşek, Murat Başeskioğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker katılıyor.

Toplantıya ayrıca, HAK-İŞ, TÜRK-İŞ, KESK, MEMURSEN, KAMUSEN, TİSK, TZOB, TESK, Toplum Gönüllüleri Vakfı, KAGİDER temsilcilerinin yanı sıra, bakanlıkların üst düzey bürokratları da katılıyor.

Başbakan Erdoğan Ekonomi kurmayları ile ekonomik kriz ve buna karşı alınan tedbirleri değerlendirdi .

Krizin etkisinin gelişmiş ülkelerle sınırlı kalmıyor. Ekonomik belizsizliğin ve durgunluğun da ortaya çıkacağı beliriyor. Küresel kriz etkisinin her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Türkiye önceki krizlere bakarak bu kriz çok daha iyi hazırlandığını hatırlatayım. Olumsuz etkilerin en alt düzeyde tutulması ve krizin fırsata dönüşmesi için tedbiri aldık. Bu beklentinin birlik beraberlik ve sosyal dayanışma içerisinde bırakılması büyük önem arz ediyor.

Her alanda ilgili kesimlerin temsilcileri ile şahsım ilgili bürokrat arkadaşlarım bir araya geldiler. İstişare mekanizmasını bir çok platformda sürdürüyoruz. 6 yıldır başarımızın arkasında bu istişare özelliğimiz bulunuyor.

Toplumun bütün kesimlerinin bu krizden en az etkilenmesi için çabalıyoruz. Özellikle krizin dar gelirlilere asgari ücretlilere yansımaması için büyük gayret sarf ediyoruz. Krizin ücretlilere yansıtılmamasına büyük önem veriyoruz.

Devam edecek...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*