Krize inat ucuz tatil fırsatları

Krize inat ucuz tatil fırsatları.73811
  • Giriş : 29.04.2009 / 13:34:00

4 Mayıs-8 Haziran arasında erken rezervasyon kampanyası gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle, iç turizmi canlandırmak ve erken rezervasyon imkanlarını kullanarak, vatandaşların ucuz ve kaliteli tatil yapmasını sağlamayı amaçlayan kampanyaya start verildi.

4 Mayıs – 8 Haziran 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampanyanın tanıtım toplantısında konuşan TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, iç turizmin geliştirilmesi için düzenlenen kampanyanın, Türk turizminin geleceği adına da önemli bir adım olduğunu belirtti.

Ahmet Barut konuşmasında şunları söyledi: “İç turizmi canlandırmak ve tüketiciyi erken rezervasyona teşvik etmek amacıyla düzenlenen bu kampanya ile erken rezervasyon bilincinin geliştirilmesi ile beraber sağlanacak avantajlarla herkesin tatil yapabileceği bir fırsat da yaratılmış oluyor. Bu aynı zamanda, turizmde iç pazar payının gelişmiş ülkeler düzeyine çıkarılması noktasında da katkı sağlayacak bir hamledir.

Bu kampanyaların desteği ile yerli misafirlerimizden “fiyatların yabancılara verilenden daha pahalı olduğu” yönünde aldığımız şikayetlerde de azalma olacaktır.

Daha erken rezervasyon yapan ve kampanyalardan yararlanan yabancılar hem daha cazip paketler satın alabilmekte hem de istedikleri zaman, istedikleri yerde tatil yapma olanağı bulabilmektedirler. İşte fiyatlardaki fark sadece ve sadece bundan kaynaklanmaktadır.

Erken rezervasyon ve kampanyalardan yararlanma olanağı açısından yerli ve yabancı ayrımı söz konusu bile değildir.

Başlatılan bu kampanyanın, hem bu yanlış imajı ortadan kaldıracağına, hem de ülkemizde erken rezervasyonlu tatil bilincinin artmasına katkı yapacağına inanıyoruz.”

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*