Krize rağmen bininci şubeyi açtılar

Krize rağmen bininci şubeyi açtılar.4925
  • Giriş : 05.11.2008 / 22:42:00

Türkiye İş Bankası'nın bininci yurt içi şubesi, Kurtköy Uydukent'te açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer, krize rağmen yurt içinde gelişmelerini sürdüreceklerini, yurt dışı açılımlarını da genişleteceklerini bildirdi.

Türkiye İş Bankası'nın bininci yurt içi şubesi, Yönetim Kurulu Başkanı Çimenbiçer, Genel Müdür Ersin Özince ve Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) Genel Başkanı Metin Tiryakioğlu'nun da katılımıyla Kurtköy Uydukent'te açıldı.

Açılışta konuşan Caner Çimenbiçer, bundan 85 yıl önce 2 şubesi ve 37 çalışanıyla ulusal bankacılık sisteminin ilk nüvesi olarak kapılarını açan İş Bankasının, bugün 20 bini aşkın çalışanı ve bin şubesiyle Türk bankacılık sisteminin lideri olarak hizmet verdiğini söyledi.

Çimenbiçer, Türk bankacılık sektöründeki liderliklerini devam ettirdiklerini belirterek, ''Bu krize rağmen bu gelişmemizi sürdüreceğiz. Yurt dışı açılımlarımızı da genişleteceğiz. Fırsatçılık yapmadan, günün fırsatlarını değerlendirmeyi, bir taraftan da ülkemize daha büyük katkılarda bulunmayı umuyoruz'' diye konuştu.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince de bininci şubenin sadece İş Bankası için değil, Türkiye için de derin anlam ifade ettiğini dile getirerek, İş Bankasının her yönüyle aktif büyüklüğüyle şube adediyle personeliyle altyapısıyla karlılığıyla ve piyasa değeriyle Türk bankacılık ve mali sektörünün lideri olma inancında, misyonunda olduğunu söyledi.

''BİNİNCİ ŞUBEYİ KRİZ OLSA DA OLMASA DA AÇACAKTIK''

Özince, ''Bininci şubeyi kriz olsa da olmasa da açacaktık. Şu anda Yönetim Kurulumuzca açılma kararı onaylanmış, BDDK'dan açılma izni alınmış onlarca şubemiz daha var'' dedi.

Özince sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ülkemiz işgal altındayken, tarihimizin en kanlı dönemlerinden biri yaşanmışken, başta Atatürk olmak üzere Cumhuriyet'i kuran kurucular bir banka kurmaya cesaret edebiliyorsa biz niye bir şube açmaya cesaret etmeyelim? Bin-bin 500 şube açmak... Bunda abartılacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Bunu basın mensubu dostlarım katiyen bankacılık aleminde 'meydan okuyor' olarak algılamasınlar.''

Türk insanının bankacılığa ihtiyacının büyük olduğunu ifade eden Özince, Türkiye'de bankacılığı en cazip kılan unsurların; Türk insanının her türlü imkansızlığın içinde tasarruf etme, tasarruflarını değerlendirme, borcunu ödeme ve Türkiye'de işlerin gelişme potansiyeli olduğunu vurguladı.

Özince, ''Çok şikayet ediyoruz. Birçoğumuz işimize, gücümüze baktığımızda bugün dünyanın birçok ülkesine göre işlerimizi geliştirme imkanlarımızın çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Bugün dünyada hava yolu şirketleri batıyor. Bizim hava yolu şirketimiz en iyilerinden bir tanesi. Doluşuyoruz içine, uçuyoruz bir yerden bir yere... Yolcumuz var, burada da müşterimiz var'' diye konuştu.

''İŞ BANKASININ NE MEVDUATTAKİ NE DE KREDİDEKİ DURUŞU DEĞİŞİR''

İş Bankası Genel Müdürü Özince, sıkıntılı dönemler yaşayabildikleri, politik ve ekonomik istikrar aradıkları dönemler olduğunu ifade ederek, ''İş Bankası bugün hissedar yapısıyla ilgili hiçbir tereddütü olmayan, bütün bu krizlerde değil şube açmak, politikaları zerre kadar oynamayan... Ne mevduattaki duruşu ne de kredideki duruşu değişir'' dedi.

BASİSEN Genel Başkanı Metin Tiryakioğlu da IMF'nin, bugün İş Bankasının sermaye modelini dünyaya örnek gösterdiğini, bu modeli dünyaya sunmaya başladığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*