Krizi bitirecek asgari ücret önerisi

Krizi bitirecek asgari ücret önerisi.11289
  • Giriş : 26.11.2008 / 14:30:00

Sendikalar, Asgari Ücret Tespik Komisyonu'nda krizin aşıbilmesini sağlayacak bir asgari ücreti savundu ve asgari ücretin vergi dışı kalmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sona erdi. Komisyon, 15 Aralık 2008'de çalışmalarına devam edecek.

Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nihat Yurdakul, komisyonun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki ilk toplantısının ardından yaptığı açıklamada, komisyonun çalışmalarına 15 Aralık 2008'de Türk-İş Genel Merkezinde devam edeceğini bildirdi.

Yurdakul, toplantıda alınan karar doğrultusunda Türkiye İstatistik Kurumu, Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve Devlet Planlama Teşkilatından ekonomik ve sosyal göstergelere ilişkin çeşitli bilgiler isteneceğini belirtti.

Asgari ücretin vergi dışı bırakılması ve krizin atlatılabilmesi için piyasaların canlandırılmasına imkan verecek bir asgari ücret belirlenmesi gerektiğini anlatan Yurdakul, aksi halde kriz sonrasında ortaya çıkacak sosyal tahribatın faturasının çok daha ağır olacağını söyledi.

İşverenlerin de bu konuda duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Yurdakul, işverenlerin, krizden menfaat bekleyerek bunu kendi açılarından fırsata dönüştürme niyetinde olmamaları gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*