KSK'lı Özgür'ün adı ölümsüzleşiyor!

KSK'lı Özgür'ün adı ölümsüzleşiyor!.14842
  • Giriş : 02.12.2008 / 12:43:00

Balıkesir'deki silahlı kavgada hayatını kaybeden Özgür Soylu'nun adının bir parka verilmesi kararlaştırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Karşıyaka Belediye Meclisi'nde, Banvit-Pınar Karşıyaka takımları arasındaki Basketbol maçını izlemek için Bandırma'ya giderken, Balıkesir'deki bir akaryakıt istasyonunda çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden Özgür Soylu'nun adının bir parka verilmesi kararlaştırıldı.

Yapılan açıklamaya göre, Karşıyaka Belediye Meclisi aralık ayı toplantısı, Meclis Başkan Vekili Gürkan Şenışık başkanlığında gerçekleşti.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'ın Ankara'da olması nedeniyle katılamadığı toplantıda, Özgür Soylu'nun adının, Zübeyde Hanım Mahallesi'nde yeni yapılan bir parka verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

CHP'li meclis üyesi Ahmet Diker, 21 yaşındaki Soylu'nun Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Yüksekokulu'nda okuyan, içki ve sigara içmeyen, Karşıyaka sevdalısı olduğunu, ölümünün büyük üzüntüye yol açtığını söyledi.

Diker, şunları kaydetti:

''Karşıyaka Spor Kulübü (KSK), Türk spor tarihinde dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkaran, 17 branşta faaliyet gösteren tek kulüptür. Bir ailenin 21 yılını gözünün içine bakarak büyüttüğü, bakmaya kıyamadığı, aslanlar gibi evladını bir daha dönmemek üzere kara toprağa emanet etmesinin acısını Allah kimseye yaşatmasın.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*