KTÜ'lü öğrenciler, ek harcı protesto etti

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) okuyan bir grup öğrenci, idare tarafından kendilerinden "Sosyal Etkinlik" adı altında istenilen "ek harç" ücretlerini rektörlük binası önünde protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öğrenciler, KTÜ yönetimi tarafından kendilerinden istenilen harç paralarının nerelerde kullanıldığını anlatan bir tiyatro sahneleyerek mini bir tiyatro gösterisi de sundu.

İstenilen harç paralarının nerelere harcandığının bilinmediğini ifade eden öğrencilerden Mehmet Öz, "KTÜ yönetimi, demokratik hakkımız olan eylemimizi bize yaptırmak istemiyor. Yönetim tarafından bizden toplanmak istenilen bu paralar yasal değil. KTÜ'de yaklaşık olarak 40 bin öğrenci öğrenim görüyor. Öğrencilerden ise kişi başına 25 YTL isteniyor. Toplanan bu paralar sonuç itibariyle korkunç rakamlar ediyor.Üniversite yönetimi bu gibi etkinlikler adı altında para toplamasını demokratik olarak bulmuyorum." dedi.

KTÜ yönetimi tarafından kendilerinden istenilen "harç" paralarının alınmasını protesto eden öğrenciler, daha sonra olaysız bir şekilde rektörlük önünden ayrıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious