'Küçük Baba'nın sevgilisi ifade verdi

'Küçük Baba'nın sevgilisi ifade verdi.11886
  • Giriş : 25.06.2009 / 21:14:00

Rezidans cinayeti zanlısı Özbizerdik'in sevgilisi olduğu öne sürülen Dr. Berker ifade verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Birkaç gün önce Onur'la tartıştık. Beni dövdü, dişim kırıldı" diyen Berker, bu durumu öldürülen müteahhit Fatih Edremit'e anlattığını ancak şikayetçi olmadığını söyledi. Berker, "Git Onur'a birşey yap demedim, ben de olanları sonradan öğrendim" dedi.

Yazılı ifadede ağız değiştirdiler

Dün ve önceki gün verdikleri sözlü ifadelerinde birbirlerini suçlayan zanlılardan Onur Özbizerdik ve Bülent Zara, dün verdikleri yazılı ifadede ağız değiştirdi. Özbizerdik ve Zara, "Müteahhit Fatih Edremit'i Hasan Heybetli öldürdü" dedi. Cinayeti çıkaran tartışmaya Özbizerdik'ten yediği dayakla neden olduğu öne sürülen doktor Aslı Berker ise "Onur beni dövdü. Dişimi kırdı. Bu durumu Fatih Bey'e anlattım ama şikayetçi olmadım" diye konuştu.

Hasan Heybetli'yi suçladılar

Fulya'daki Polat Tower'ın 21. katındaki dairesinde müteahhit Mehmet Fatih Edremit'in öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan katil zanlıları Dündar Kılıç'ın torunu Onur Özbizerdik, Özbizerdik'in adamı Bülent Zara ve kabadayı Hasan Heybetli'nin emniyetteki işlemleri dün tamamlandı. 3 gündür emniyette sorgulanan ve önceki gün verdikleri sözlü ifadede suçu birbirlerine atan zanlılardan Özbizerdik ve Zara'nın, dün verdikleri yazılı ifadede Hasan Heybetli'yi suçladıkları ortaya çıktı.

'Silahı benim adamıma tutuşturmaya çalıştı'

Özbizerdik, "Ağabeyim ile ilgili aramızda tartışma yaşandı. Ancak bizim tartışmamız Heybetli'yi rahatsız etti ve tartışmaya sinirlenip aramıza girdi. Silahla peşpeşe ateş etti. Ağabeyi vurdukdan sonra silahı, benim adamıma zorla tutuşturmaya çalıştı" dedi. Cinayeti işlemediğini iddia eden Zara da cinayeti Heybetli'nin işlediğini ileri sürdü.

"Ben kimseyi vurmadım"

Cinayeti işlemediğini öne süren Heybetli ise, "Masada kız tartışması yaşandı. Fatih, Onur'a 'Kız arkadaşını niye dövüyorsun? Erkek adam kız döver mi?' dedi. Bunun üzerine Onur'la aralarında tartışma çıktı. Ben araya girdim. Araları düzelmeyince odadan çıkmak istedim. Giderken arkadan silahlar patladı. Ben kimseyi vurmadım. Olay yerinden hemen kaçtılar" dedi.

Barut izi bulunamadı parmak izine bakılacak

Olayla ilgili sürdürülen soruşturmada cinayeti üstlenmeyen 3 kişi, dün Şişli Adliyesi'ne gönderildi. Ellerinde barut izine rastlanmayan şüphelilerin parmak izleriyle cinayette kullanılan Smith Wesson marka tabanca ile kurşun ve kovanların üzerindeki izler karşılaştırılacak.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*