Küçük Cem de çukur kurbanı oldu

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde evinin önünde oyun oynayan 5 yaşındaki Cem Yıldız, babasının açtığı 2 metrelik çukura düşerek öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cem Yıldız'ın cesedi incelenmek üzere Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, olayda ihmal olup olmadığı ise araştırılıyor. Yıldız ailesi ise yas tutuyor.

İstanbul Bahçelievler'de 5 yaşındaki Dilara Dumlu'nun rögar kapağı olmadığı için üstü kartonla kapatılan İSKİ çukurunda hayatını kaybetmesi ile tekrar gündeme gelen ihmallere, Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde bir yenisi eklendi. Taşlıçay'da dün akşam saat 16.00 sıralarında evinin önünde oynarken çukura düşmesi sonucu yaşamını yitiren Cem Yıldız'ın ölümünde ihmalin olup olmadığı araştırılıyor. Minik çocuğun cesedi incelenmek üzere Trabzon adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Konu ile ilgili inceleme başlatan Taşlıçay Cumhuriyet Savcılığı ise anne ve babanın ifadesini aldı. Anne Kulik Yıldız'ın ifadesinde çocuğunun dışarda oynadığını, daha sonra sesi çıkmadığı için dışarı çıkıp baktığında ise cesedini gördüğünü söylediği öğrenildi. Acılı annenin ifadesinde, "Nereden bileyim oğlum gidip de çukurun içine girecek. Ben içerdeydim, çocuk dışarda oynuyordu. Çıkıp baktığımda ise onu çukurda gördüm." dediği belirtildi. Baba Yıldız'ın ise hiç konuşmadığı ve bir an önce çocuğunu defnetmek istediği öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Baba Halis Yıldız, geçtiğimiz yıl evinin önündeki kendine ait araziye bir çukur eşti. 2 metre derinliğindeki çukuru yapacağı bir inşaat işi için eşen Halis Yıldız, kış aylarının gelmesi ile birlikte hiçbir önlem almadan çukuru açık bırakıp, yaz ayında inşaatı yapmaya karar verdi.

Evin hemen önünde eşilen çukur, yağan karla birlikte doldu. Karın erimesi sonrası tekrar ortaya çıkan çukur, 5 yaşındaki Cem Yıldız'a mezar oldu. Evinin önünde oyun oynayan küçük Cem, dengesini kaybedince hemen yanı başında duran çukura düştü. Eriyen kar sularının biriktiği çukurda uzun süre çırpınan talihsiz çocuk, boğularak can verdi. Cem Yıldız'ın çukura düştüğü, cesedi su yüzüne çıkınca fark edildi. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Taşlıçay Belediye Başkanı Salih Arslan, eşilen çukurun belediyenin sorumluluk bölgesinin dışında aileye ait arazide olduğunu, bu nedenle olayda belediyenin herhangi bir ihmali olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious