Küçük Enes'in mucizevi kurtuluşu

Küçük Enes'in mucizevi kurtuluşu.12203
  • Giriş : 08.09.2008 / 16:51:00

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde arkadaşlarıyla birlikte gezerken ağzı açık olan foseptik çukuruna düşen 7 yaşındaki Enes Ataman, yaklaşık bir buçuk saat sonra kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hayati fonksiyonlarını yitirdiği belirlenen Enes Ataman, kaldırıldığı hastanede yapılan kalp masajıyla tekrar yaşama döndürüldü.

Olay, dün akşam saatlerinde İnegöl"e bağlı Hoca Köy'de meydana geldi. Mahalleden arkadaşıyla birlikte geziye çıkan Enes Ataman, yolda yürürken aniden dengesini kaybedip, ağzı açık olan 2,5 metre derinliğinde, 1,5 metre genişliğindeki foseptik çukuruna düştü.

Arkadaşlarının haber vermesi üzerine köylüler, Enes Ataman'ı kurtarmak için çalışma başlattı. Uzatılan bir merdivenle çukura inen köylüler sonuç alamayınca, olay yerine İnegöl Belediyesi arama kurtarma ekibi çağrıldı. Ekipler, yoğun uğraşlar sonucu Enes Ataman'ı yaklaşık bir buçuk saat sonra çukurdan çıkardı.

Kalbi durduğu belirlenen Enes Ataman, ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Burada kalp masajı uygulanan Enes Ataman, yaklaşık yarım saat sonra hayata döndürüldü. Yapılan müdahalenin ardından Enes Ataman, sevk edildiği Bursa Acıbadem Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedaviye alındı.

Yaklaşık iki ay önce de 4 buçuk aylık bebeklerini kaybeden Enes Ataman'ın anne ve babası Özlem- Hüseyin Ataman çifti, olay sonrası gözyaşlarına boğulup, sinir krizleri geçirdi.

Geçtiğimiz günlerde ilköğretim okuluna kaydı yapılan Enes Ataman'ın bugün ders başı yapacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*