"Küçük hanımlar küçük beyler hadi tiyatroya"

  • Giriş : 12.04.2008 / 23:58:00

Devlet Tiyatroları (DT) tarafından düzenlenen ''Küçük Hanımlar, Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali'' 25-30 Nisan günleri arasında minik izleyiciyle buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Tiyatroları'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, festival kapsamında 6 gün boyunca 6 sahnede 10 yabancı, 6 yerli ekip konuk edilecek.

Ayrıca, 5 farklı bölgeden Devlet Tiyatrosu oyunlarına yer verilecek. Festivalde, ayrıca 2 yerli, 2 yabancı ekibin katılacağı atölye çalışması ile gençlik tiyatrosuna yönelik seminer de gerçekleştirilecek.

Festivalin ilk gününde, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin'in katılımıyla festival komitesi ile katılımcılar, çocuklarla kortej oluşturarak Anıtkabir'i ziyaret edecek.

Kuğulu Park ve Akün Sahnesi'nde yapılacak açılış etkinliklerinde çocukların katılımıyla gösteriler, sunumlar, atölye çalışmaları ve dans-mim gösterisi gerçekleştirilecek.

Her gün ilk gösterimlerin ücretsiz sahnelenecek ve hiç tiyatroya gidememiş çocuklar gösterilere Devlet Tiyatroları'nın olanakları ile götürülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious