Küçük Hilal babasını uğurladı

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

Şehit polis memuru Recep Tokur, 'Kahrolsun PKK' sloganları eşliğinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli'de Tunceli Emniyet Müdürlüğü'ne ait özel harekat timlerini taşıyan aracın mayına çarpması sonucu şehit olan iki polis memurundan Recep Tokur, memleketi Samsun'un Bafra İlçesi Kolay Beldesi'nde toprağa verildi. Terör örgütü PKK'ya lanet yağdırıldığı cenaze töreninde şehit polis Tokur'un eşi Meryem Tokur ile annesi Ayşe Tokur sinir krizleri geçirdi. Sağlık memurları tarafından müdehale edilen şehidin annesi ve eşi, daha sonra da taputa sarılarak ağıtlar yaktı. Gözyaşlarının dinmediği törende, polis memurları da gözyaşı döktü.

Törende konuşan Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren şehitler oldukça, teröristlerin ve hainlerin emellerine ulaşamayacağını söyledi.

Dün sabah saatlerinde Tunceli'de meydana gelen olayda şehit olan evli ve iki çocuk babası Recep Tokur'un naaşı, önce Kolay Beldesi'ndeki evinin önüne getirildi. Burada yakınları ağıtlar yaktı. Belde gençleri, ellerindeki dev Türk bayrakları ile şehidin evinin önüne gelerek, burada PKK'ya lanet okudu. Dualar okunduktan sonra omuzlarda taşınan şehidin naaşı, Kolay Merkez Camii önüne getirildi. Acılı anne Ayşe Tokur ile eşi Meryem Tokur, şehidin naaşı üzerine sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin büyük kızı 7 yaşındaki Hilal Tokur ile babasının naaşına yanında annesine sarılarak ağladı. Tansiyonları düşen şehit eşi ile şehit annesinin imdadına sağlık ekipleri yetişti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan törende polis memurları gözyaşlarını tutamadı. Törende konuşan Samsun Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, ülkenin başına bela olan terör örgütüne meydan okudu. Polislerin milleti ile birlikte hareket edip vatanın ve milletin bütünlüğünün bozulmasına izin vermeyeceğini terör örgütünün bilmesi gerektiğini söyleyen İlhan, "Bizler, şehadet şerbetini içerek polis oluyoruz. Bunlar bizi yıldırmayacak. Canlarını seve seve feda eden şehitlerimiz olduğu sürece, vatanın ve milletin bütünlüğü bozulmayacak, ay yıldızlı bayrağımız ilelebet göklerde kalacaktır." dedi.

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise vatanın, bir gül bahçesine girercesine en değerli varlığı olan canını bu kutsal değerler uğruna feda edenlerin varlığı ile vatan olduğunu vurgulayan Güzeloğlu, "Vatan parçası olan topraklar, kuruluşundan bugüne içte ve dışta bulunan hainlere, işbirlikçilere, bölücülere karşı bu kahramanlar sayesinde dün var olmuştur, bugün var, yarın da var olacaktır. Bundan hiç kimsenin, özellikle hainlerin asla şüphe etmemesi gerekir." diye konuştu.

Törene, Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmek Gökçınar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Yiza Yılmaz ile çok sayıda askeri ve sivil erkan katıldı. Törenin ardından şehidin naaşı, merkez camide kılanan cenaze namazının ardından Kolay Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious