Küçük Hüday 'ın dayanılmaz acısı

Küçük Hüday 'ın dayanılmaz acısı.18492
  • Giriş : 23.06.2008 / 12:46:00

Mersin'de Milli Takım'ın yarı finale çıktığı gece maganda kurşunu ile yüzünden yaralanan 11 yaşındaki Hüday Gündoğdu'nun boğazına kadar inen kurşun boğazının bir bölümü kesilerek çıkarılabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siteler Mahallesi'nde bulunan evlerinin damında 6 kardeşiyle yatarken bir magandanın kurşununa hedef olan Hüday Gündoğdu, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde geçirdiği ameliyat sonrası sağlığına kavuşmaya çalışıyor. Konuşmakta zorlanan Hüday Gündoğdu, uyurken bir anda yüzüne kurşun isabet ettiğini ve kurşunun doktorlar tarafından çıkarıldığını dile getirdi. Baba Nurettin Gündoğdu, kızının yüzünden giren kurşuna Mersin Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalenin yapıldığını belirterek, devlet hastanesinde müdahale geciktiği için kurşunun boğaza kadar yürüdüğünü ve çocuğunun boğazı kesilerek kurşunun çıkarılabildiğini söyledi.

Evlerinin tek katlı olduğunu ve yaz günlerinde sıcak nedeniyle damda yattıklarını anlatan baba Gündoğdu: "Milli Takım'ın maçını izliyorduk. 6 çocuğum da yan yana damda yatıyordu. Maçın bitmesi ile birlikte mahallede silahlar patlamaya başladı. Bu arada kızım, yanağı kanlar içinde kalktı. Hemen devlet hastanesine götürdük. Orada müdahale geç yapıldı. Uzun süre çocuğum bekledikten sonra Tıp Fakültesine sevk ettiler. Ambulans bulamadık. Özel araç ile götürdük. Fakat bu sırada yanağında olan kurşun ilerleyerek boğazına kadar ulaştı. 2 gün boyunca doktorlar boğazı kesmeden kurşunu çıkarmak için çalışma yaptı. Fakat başka çare olmadığı için boğazı kesilerek kurşun çıkartıldı. Polisler kurşunu alarak incelemeye götürdü."

Milli Takım'ın başarısına herkes gibi kendilerinin de çok sevindiğini anlatan Nurettin Gündoğdu, silahla kutlama yapılmamasını istedi.

Kızı yaralandıktan sonra korktuğu için hiç görmeyen anne Hazal Gündoğdu, hastane dışında ağıtlar yakarak, "Silah sıkmasınlar. Ciğerlerimizi yakmasınlar. Kızımı göremedim. Dayanamıyorum nasıl bakacağım nasıl dayanacağım. Kızım ömür boyu bu acıyı unutmayacak." dedi.

Ablasının silahla vurulduğunu anlatan küçük kardeşi Hüsnü Gündoğdu, maçlardan sonra sevinenlerin silah sıkmamasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious