Küçük İbo'yu küçük hayranlarından zabıta kurtardı

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Kars'ta gerçekleşen sünnet şöleni ve konserde sanatçı Küçük İbo, küçük hayranlarının yoğun ilgisi karşısında çaresiz kalınca imdadına zabıta memuru yetişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karslı İşadamı Halim Yıldırım'ın katkılarıyla Kars Belediyesi tarafından organize edilen toplu sünnet şöleni ve Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) girecek öğrenciler için konser düzenlendi. Ücretsiz olan konsere vatandaşların fazla ilgi göstermediği gözlenirken, sahneye çıkan sanatçılara ise ilgi yoğundu.

Kars Şehir Stadı'nda düzenlenen ve Vali Mehmet Ufuk Erden, 14. Mekanize Piyada Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Okan, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey ve Kafkas Üniversitesi Rektörü Necati Kaya ile diğer yetkililerin katıldığı tören halaylarla başladı. Sünnet kıyafetlerini giyen çocuklar vali ve diğer protokol üyelerinin ellerinden tutarak bir süre oynadılar.

Daha sonra Kars Belediyesi çalışanları tarafından sünnet olacak çocuklar için balon dağıtımı sırasında küçük bir izdiham yaşandı. Çocuklara verilecek balonlara büyükler talipli olunca ortalık bir anda toza bulandı. Balonların dağıtımının ardından şölen Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nun konuşmasıyla başladı.

Kars'ın Türkiye'nin en huzurlu kenti olduğunu vurgulayan Alibeyoğlu, tüm imkansızlıklara rağmen Karslının ülkesini seven bir vatandaş olduğunu söyledi. Şölende 150 çocuğun sünnet edileceği açıklanırken Kars Devlet Hastanesi'nin düzenleyeceği günlere göre çocukların 10'arlı gruplarda sünnet edileceği ifade edildi.

Daha sonra vatandaşların sabırsızlıkla beklediği konsere geçirdi. İlk olarak Harem dans grubu sahne aldı. Daha sonra Şahmaral'ın sahneye çıkmasıyla birlikte Karslılar hep bir ağızdan türkü söyleyip eğlendi. Şahmaral'dan sonra Bülent'in sahne almasıyla birlikte iyice eğlenen Karslılar sıcak havaya rağmen konseri dinlemeyi tercih etti. Konserin en çok ilgi gören kısmı ise Küçük İbo oldu.

KÜÇÜK İBO'NUN KÜÇÜK HAYRANLARI ZABITAYI ÇİLEDEN ÇIKARDI

Okuduğu türkülerle Karslılara keyifli anlar yaşatan İbo, sahneden aşağı indiğinde ise hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gençlerden gelen istekleri de seslendiren Küçük İbo bazen sevenlerinin yoğun ilgisi sebebiyle zor anlar yaşadı. Küçük hayranlarının etrafını sarmasıyla türkü söylemekte de zorlanan İbo'nun imdadına bir zabıta yetişti. İbo'nun etrafındaki çocukları dağıtmaya çalışan zabıta memuru çocukları sağa sola itmeye çalıştı. Zabıtanın çocukları dağıtmasıyla Küçük İbo biraz rahatlasa da, çareyi tekrar sahneye çıkmakta buldu. İbo, konsere daha sonra sahneden türkü okuyarak devam etti.

Kars şehir stadındaki konserin sonunda sanatçılara Kars Belediye Başkan vekili Yaşar Keskin ve Hayırsever İşadamı Halim Yıldırım tarafından çiçek hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious