''Küçük işletmeler acilen kurtarılmalı''

''Küçük işletmeler acilen kurtarılmalı''.9314
  • Giriş : 08.11.2008 / 10:16:00

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AB normları doğrultusunda küçük işletmelerin korunmasına ilişkin kararların vakit kaybedilmeden alınmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, yeni teşvik sisteminin uygulamaya konulmasını istediklerini, TESK olarak bu konudaki taleplerinin de AB kriterlerine uygun olduğunu ifade etti.

Küçük işletmelerin desteklenmesine ilişkin taleplerinin Avrupa'da 25 Haziran 2008 tarihinde yürürlüğe girdiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:

''Ülkemizde de AB normları doğrultusunda küçük işletmelerin korunmasına ilişkin kararlar acilen alınmalı. Avrupa'da yürürlüğe giren Küçük İşletmeler Şartıyla, 1 ila 9 işçi çalıştırılan mikro işletmeler öncelikli ve ayrıcalıklı olmak üzere tüm küçük işletmelerin desteklenmesi gerektiği vurgulanmış ve bu desteğin devletin öncelikli görev ve hizmet alanı içerisinde bulunduğu hükme bağlanmıştır. AB'nin küçük işletmelerle ilgili uyguladığı karar, ülkemizde de en kısa zamanda uygulanmalı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*