Küçük kızın ağlaması annesini kurtardı

Küçük kızın ağlaması annesini kurtardı.14596
  • Giriş : 03.02.2008 / 17:48:00

Ankara'da doğalgaz sobasından sızan gazdan zehirlenen 3 kişiden 1'i hayatını kaybederken, biri çocuk, iki kişi de yaralandı. Ölen şahsın Almanya Büyükelçiliği'nde şoför olarak çalıştığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Sancak Mahallesi Konrad Adeneuer Caddesi 16/2 numaralı evde bugün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, aynı evde kalan Zeki Erbaş, Döndü Çakmak ve kızı Dilan Çakmak, kahvaltı yaparken odada yanan doğalgaz sobasından sızan karbonmonoksit gazından doyayı bayıldılar. Annesinin bayıldığını gören Dilan Çakmak ağlamaya başladı.

Apartman sakinleri, küçük kızın ağlama sesini ve zehirlenenlerin iniltilerini duymaları üzerine, Döndü Çakmak'ın babasına haber verdiler. Olay yerine gelen baba Çakmak, apartman sakinleriyle birlikte dairenin kapısını kırarak içeri girdiler.

Küçük Dilan'ı ağlar halde bulan vatandaşlar, Döndü Çakmak ve Zeki Erbaş'ı baygın halde buldu. Olay yerine çağırılan 112 Hızır Acil ekibi muayeneden sonra Zeki Erbaş'ın hayatını kaybettiğini tespit ederken, Döndü Çakmak'ın yaşadığını belirlediler.

Hafif zehirlenen Dilan Çakmak ile birlikte ambulansa alınan Döndü Çakmak Gazi Hastanesi Acil Servisi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Uzman ekipler, olayın doğalgaz sobasından sızan gazdan meydana geldiğini tespit etti.

Hayatını kaybeden Zeki Erbaş'ın Almanya Büyükelçiliği'nde şoför olarak çalıştığı, Döndü Çakmak'ın ise Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde aşçı olarak çalıştığı belirlendi. Ayrıca, Zeki Erbaş'ın üzerinden, kendi fotoğrafının yapıştırıldığı Mehmet Ali Tok adına çıkarılmış bir nüfus cüzdanının çıkması üzerine polis ekipleri bu yönde de soruşturma başlattı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious