Küçük magandaya 8 yıl hapis

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Bursa’da, bir düğünde tüfekle ateş ederken Sezin Akoy’un (19) ölümüne, 5 kişinin yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle yargılanan sanık, 8 yıl 8 ay hapis ve 4 bin 450 YTL para cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mahkeme heyeti, zanlıya taksirle adam öldürmek ve yaralamak suçundan 13 yıl 4 ay ceza verdi. Heyet, sanığın iyi hali ve yaşının küçük olması nedeniyle daha sonra bu cezayı 7 yıl 4 ay 26 güne indirdi.

İ.D’ye, 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet suçundan da 1 yıl 4 ay ceza veren heyet, zanlıyı toplam 8 yıl 8 ay 26 gün hapis ve 4 bin 450 YTL, para cezasına çarptırdı.

Düğün töreninde hayatını kaybeden Sezin Akoy’un babası Tayfur Akoy, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, olay nedeniyle kimseye kin beslemediklerini ve intikam peşinde olmadıklarını vurguladı.

Türkiye’de insan hayatının bir önemi olmadığını ifade eden Akoy, şöyle konuştu:

"Bu mahkemeden almış olduğum ders, mahkeme heyetinin adil olmayan yasaları uyguladığıdır. Neredeyse kızımı merminin önünde durdu diye yargılayacaklar.

Ülkemizde maalesef insan hayatının önemi yok. Benim derdim verilen cezayla ilgili değil. 100 sene de ceza vermiş olsalar kızım geri gelmeyecek. Bu sonucu her türlü platforma taşımayı düşünüyoruz." Tayfur Akoy, kararı temyize götüreceklerini de bildirdi.

OLAY

Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Kestanealan köyünde, bir sünnet düğünü sırasında ateşlenen tüfekten çıkan saçmalar, Ankara Üniversitesi (AÜ) Dil Tarih Coğrafya Fakültesi öğrencisi Sezin Akoy (19) ile Uğur Akgül (5), Nurgül Ak (34), Aylin Yaman (26), Nazmi Şahin (65) ve Rıza Er’e isabet etmişti.

Olayda yaralanan Sezin Akoy, İnegöl Devlet Hastanesine götürülürken yolda hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious