Küçük Meriç toprağa verildi

Küçük Meriç toprağa verildi.5723
  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ) Batı Kampusu çim sahasında yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybeden 3 yaşındaki Meriç Şentürk, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldırım çarpması sonucu ağır yaralanan minik Meriç tedavi gördüğü SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Olayı hafif yanıklarla atlatan Meriç'in 10 yaşındaki ablası Hilal'in de durumunun iyi olduğu anlaşıldı. Diğer yaralı Deniz İpek(27) ise hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Sabah saatlerinde tedavi altında bulunduğu hastanede yaşamını yitiren Meriç Şentürk ailesini yasa boğdu. Cenaze ikindi namazına müteakip Mimar Sinan Camii'nde kılındı. Cenaze namazı kılınan minik Meriç Isparta Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Küçük Meriç'in ailesini çevredekiler yatıştırmaya çalıştı.

Küçük Meriç ve ablası Hilal'i SDÜ çocuk kreşinden alan Kredi Yurtlar Kurumu'nda görevli Deniz İpek'in, çocukları babaları olan voleybol hocası Hüseyin Şentürk'ün yanına tenis dersi için götürürken yıldırım çarptığı öğrenildi. Olay yerinde kalbi duran Deniz İpek'in yanında biri parçalanmış 2 telefon bulunduğu öğrenildi. Hastanede ağır yaralı olarak yaşam mücadelesi veren Deniz İpek'in annesi ise kızının göğüs bölgesinde derin yanıklar olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious