küçük oto fareleri suçüstü yakalandı

  • Giriş : 24.10.2006 / 00:00:00

Yaşıtları bayramda gönlünce gezip eğlenirken, gece yarısı düz kontak yaptıkları kamyonetle kaçan iki küçük oto faresi, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre İ.K. (12) saat 04.30 sıralarında yanına 9 yaşındaki kardeşi Y.K.'yı da alarak hırsızlık amacıyla Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde dolaşmaya başladı. Gözüne kestirdiği 33 HU 439 plakalı Anadol kamyonetin yan camını kırarak içeri girdi. Kamyoneti kısa sürede düz kontak yaparak çalıştıran küçük oto faresi, kardeşiyle birlikte çevrede gezmeye başladı. Bu sırada devriye görevi yapan polis ekipleri durumundan şüphelendikleri kamyonete 'dur' ihtarında bulundu. Ancak kamyonetteki şahısların 'dur' ihtarına uymayarak araçla kaçmaya başlaması üzerine polisler kamyoneti takibe aldı. Polisler, kovaladıkları aracın Feriköy İncirlidere Caddesi üzerinde yakıtı bittiği için 'stop' edince hemen aracın etrafını çevirdi. Düz kontak yapılarak çalıştırılan kamyonetin kapısını açan polisler, karşılarında küçük yaşta iki çocuk görünce şaşkına döndü. Kamyoneti çalan İ.K. ve yanındaki kadeşi Y.K., polis otosuna bindirildi. Polis otosu içindeki İ.K., kamyonetin kendilerine ait olduğunu ve kendisinin araç kullanmasını bilmediğini iddia etti. Kamyoneti abisinin kullandığını öne süren İ.K., anahtar kaybolduğu için aracı düz kontak yaptıklarını ileri sürdü. Polis otosu içindeki İ.K.'nın kısa süre içinde uykuya dalması ise dikkat çekti. Anne ve babasının ayrı yaşadığını dile getiren 9 yaşındaki Y.K. ise kamyoneti gezmek için çaldıklarını ileri sürdü.

Kamyonetin ön camındaki cep telefonu numarasını arayan polisler, araç sahibine durumu haber verdi. Olay yerine gelen kamyonetin sahibi Rasim Derinci, kamyonetini bulan polislere teşekkür etti. Boyacılık yaptığını söyleyen Derinci, "Niye böyle yapıyorsunuz. İsteyin ben vereyim size. Bu mübarek günde ayıp değil mi? Senin yaşın ne, başın ne. Ben sizinle mi uğraşacağım. Bu dürdüncü oldu. Sürekli beni takip ediyorlar, ben bunlardan şikayetçiyim, masrafları ödesinler." diye bağırarak küçük zanlılara tepki gösterdi.

Polis merkezine götürmek üzere kamyonetine binen Derinci, düz kontak yaparak aracı çalıştırmak için uğraştı, ancak benzini biten aracı çalıştırmakta başarılı olamadı.

Öte yandan İ.K. ve Y.K. ile aynı mahallede oturan bir kişi, iki zanlının sürekli araba kaçırdıklarını iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious