Küçük Rojhat'ın katili akrabası çıktı

Küçük Rojhat'ın katili akrabası çıktı.8105
  • Giriş : 05.11.2008 / 21:04:00

Kars'ın Digor ilçesi Dağpınar beldesinde, cesedi dere kenarında bir çuvalın içinde bulunan Rojhat Erkmen'in (4) katili 16 yaşındaki akrabası çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Jandarmanın yaptığı çalışmalar sonunda Dağpınar beldesinde bir ilköğretim okulunda hizmetli olarak çalışan A.E. ve 16 yaşındaki kızı Y.E. gözaltına alındı. Y.E.', suçunu itiraf etmesi üzerine nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Kars Kapalı Cezaevi'ne gönderilirken, baba A.E. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Rojhat Erkmen'in dayısı Cengiz Anlı, "Y.E., Rojhat'ı sevmediği için kaçırmış ve 5 gün kanepenin altında saklamış. Ölmediğini görünce çocuğun kafasına poşet geçirip bu şekilde tekrar kanepenin altına koymuş. Üç gün sonra kanepeyi kaldırdığında çocuğun öldüğünü görünce oradan çıkarmış ve ahırda bir müddet cesedi saklayarak, bir fırsatını bulup çuvalın içine koyarak dereye atmış." diye konuştu.

Evinin önünde oyun oynarken 27 Ağustos 2008 tarihinde esrarengiz bir şekilde kaybolan Erkmen'in cesedi, geçtiğimiz günlerde Digor'da bir çuvalın içinde dere kenarına atılmış halde bulunmuştu. Köpekler tarafından parçalanan cesedi fark eden köylülerin jandarmaya haber vermesi üzerine, cesedin Erkmen'e ait olduğu ortaya çıkmıştı. Erkmen'in cesedi, ölüm sebebinin belli olması için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*