Küçük Selen, babasının gözleri önünde parçalandı

Küçük Selen, babasının gözleri önünde parçalandı .7946
  • Giriş : 30.07.2007 / 11:08:00

İzmirdurakta yolcu alan belediye otobüsüne arkadan gelen başka bir belediye otobüsü çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kazada, babasıyla birlikte öndeki araca binmek için kuyrukta bekleyen 7 yaşındaki Selenay Toy, çarpmanın etkisiyle kayan otobüsün arka tekerleğinin altına düştü. Gözleri önünde meydana gelen kazada kızının ezilerek öldüğünü gören anne ve baba Toy, şoke oldu. Acılı anne ve baba uzun süre hareketsiz olarak cesedin başında bekledi.

Kaza, dün gece saat 00.30 sıralarında Bornova’da meydana geldi. İZULAŞ’a ait Hasan Eser (42) yönetimindeki 35 DPY 849 plakalı otobüs, durakta yolcu aldığı sırada, ESHOT’a ait Ramadan Gürler’in (47) kullandığı 35 UE 849 plakalı otobüs, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu durakta duramadı ve öndeki otobüse çarptı. Çarpmanın etkisiyle, yolcu alan öndeki otobüs ileri sürüklendi. Kaza sırasında annesi Serpil ve babası Halil İbrahim Toy’la birlikte otobüse binmeyi bekleyen 7 yaşındaki Selenay Toy otobüsün sağ arka tekerleğinin altında düştü. Arka tekerleğin üzerinden geçtiği talihsiz çocuk kaza yerinde parçalanarak öldü. Kazada, şoförler Gürler ve Eser ile yolculardan 48 yaşındaki Halil İbrahim Doğan, 43 yaşındaki İslim Güngör de yaralandı.

Kazada, gözlerinin önünde 7 yaşındaki kızlarını kaybeden Serpil ve Halil İbrahim Toy, sinir krizleri geçirdi. Şoku üzerinden atamayan acılı anne ve baba, kızlarının cansız bedenin başında uzun süre hareketsiz kaldı. Kazadan sonra öndeki otobüse çarpan ikinci otobüsün şoförü Ramadan Gürler, çıkarıldığı mahkemeçe tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious