Küçük sinemacılardan büyük filmler

Küçük sinemacılardan büyük filmler.24742
  • Giriş : 26.10.2008 / 23:36:00

Çocukların her yıl sabırsızlıkla beklediği 6. Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali 28 Ekim'de başlıyor. Filmlere anne ve babalar da çocuklarıyla girebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çocukların her yıl sabırsızlıkla beklediği 6. Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali 28 Ekim'de başlıyor. 28 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilecek festivalde anne ve babalar da çocuklarıyla filmleri seyredebilecek.

Uluslararası festivallerden ödül alan çok sayıda filmin yer aldığı festival programında, psikologlarca izlenen ve onaylanan 100'den fazla film, D-Point Cinecity Etiler, Wings Cinecity Trio Kozyatağı, Cinecity Olivium Zeytinburnu, İzmir Kipa Cinecity ve Beykent Üniversitesi Sanat Merkezi Sinema Salonu Beylikdüzü'nde izlenebilecek.

Festivalde İngiltere, Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Brezilya, ABD, Şili, İsviçre, Almanya, Estonya, İsveç, Polonya, Kanada, Fransa, Danimarka, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, İspanya, Portekiz, İran, Rusya, Sri Lanka, Litvanya, Hindistan, Avusturya, Avustralya, İrlanda, Etiyopya, Çin, Nepal, Filistin ve Türkiye'den filmler yer alacak.

Film gösterimleri, çocukların yaşlarına uygun filmleri yaşıtlarıyla izlemeleri ve daha fazla keyif almaları için 9 farklı kategoride yapılacak. 3 yaş ve üzeri, 4 yaş ve üzeri, 5 yaş ve üzeri, 6 yaş ve üzeri, 7 yaş ve üzeri, 8 yaş ve üzeri, 9 yaş ve üzeri, 10 yaş ve üzeri, 12 yaş ve üzeri çocuklar, yaş gruplarına özel filmleri aileleriyle izleyebilecek.

Festival kapsamında “Küçük Sinemacılardan Büyük Filmler” yarışmasında dereceye giren filmlerin sahiplerine de ödülleri verilecek.

TIMETURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*