Küçük yaştaki çocukları kullanıyorlar!

Küçük yaştaki çocukları kullanıyorlar!.7151
  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Aldıkları ceza miktarının azlığı nedeniyle suç örgütlerinin hedefinde olan küçük yaştaki çocuklar Hrant Dink cinayetinde bir kez daha ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkında "Tasarlayarak adam öldürme" suçundan dava açılması beklenen Ogün Samsat hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenecek. Yaşı küçük olduğu için TCK'nın indirimi içeren 31 maddesine göre 14 yıldan 20 kadar hapis cezası alabilecek. Yeni infaz yasasına göre sanık bu cezanın 2/3 oranını cezaevinde geçirecek. Cinayet bağlantısı kurulması halinde ise suçun niteliği değişiyor.

Avukat Uçar Erdal, katil zanlısının yaşının küçük olması nedeniyle yeni TCK'nın ilgili hükümleri kapsamında kesinlikle indirim maddelerinden yararlanacağını kaydetti. Erdal, suç örgütlerinin parçalanmış ve 18 yaşından küçük çocukları tercih ettiğine dikkat çekti. Avukat Soner Çetin ise AB nezdinde Türkiye'yi zorda bırakan böyle bir cinayetin bireysel olarak işlenmiş olabileceğine ihtimal vermediğini kaydetti. Çetin, kuvvetle muhtemel olayın arkasında bir örgütün olabileceğine dikkat çekti. Zanlının annesi annesi Havva Samast, oğlunun bu cinayette kullanıldığını ileri sürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious