Küçükçekmece'de olaylı yıkım

Küçükçekmece'de olaylı yıkım.16743
  • Giriş : 03.02.2009 / 14:21:00

Küçükçekmece Şahintepesi ve Güvercintepe mahallelerinde gerçekleşen yıkım sonrası gerginlik yaşandı.Yıkım ekiplerine saldıran kalabalığa polis müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Binaları yıkılan vatandaşlar ile onlara destek olan mahallelli yıkım ekiplerine ve polise taşlarla saldırdı. Çevik kuvvet polisinin biber gazı sıkarak dağıttığı gruptan 10 kişi gözaltına alındı.
Yerel seçimleri fırsat bilerek kaçak inşaat yapanlara Küçükçekmece Belediyesi fırsat vermedi. Güvercintepe ve Şahintepesi mahallelerinde kaçak olarak inşa edilen 9 yapı belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Panzer ve çok sayıda çevik kuvvet ekibi eşliğinde gerçekleştirilen yıkıma vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Yıkımları protesto eden bina sahipleri ve mahalleliler belediye ekiplerine ve polise saldırdı. Çevik kuvvet ekipleri ise saldırganları biber gazı sıkarak dağıtmaya çalıştı. Polis ekiplerine ve yıkım araçlarına taşlarla saldıran kalabalıktan 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların serbest bırakılmasını isteyen kalabalık polis ve belediye ekiplerine tepki gösterdi. Yıkımların ardından çevik kuvvet ve zabıta ekipleri olay yerinden ayrılırken kalabalık ise Şahintepe yolunu trafiğe kapatarak protestolarını sürdürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*