Küçük'ün ajandasında tehlikeli bilgiler

Küçük'ün ajandasında tehlikeli bilgiler.11924
  • Giriş : 01.09.2008 / 17:26:00
  • Güncelleme : 01.09.2008 / 17:26:19

Ergenekon savcısı tutanakla kendisine getirilen ajandayı inceledi. Genelkurmay'a sordu, aldığı cevap şok etti!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Savcı Öz, Veli Küçük'ün ajandasındaki notların içeriğini Genelkurmay'a sordu. 'Bazı bilgiler notlarda ismi geçen kişilerin yaşamını tehlikeye atabilir' cevabını aldı

Erenekon terör örgütü soruşturmasının tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün ajandasındaki notlar Genelkurmay tarafından 'tehlikeli' görüldü. Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, içeriğinde PKK ile işbirliği yapılmasından bahseden ve 'PKK'nın üst düzey komuta kademesine TSK'nın değerli, yetenekli ve genç subaylarının getirilmesi uygun görülmüştür' ibarelerinin bulunduğu belgenin de aralarında bulunduğu Veli Küçük'ün görevli olduğu döneme ait ajandaları Genelkurmay'a sordu.

Muvazzaf iken tutmuş!
Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, 13.03.2008 tarihli yazı ile Genelkurmay Askeri Savcılığı'na müracaat ederek 'Veli Küçük isimli şüphelinin muvazzaf olduğu dönemlere ait olarak el yazısı ile tutmuş olduğu ajandaların incelemesinin yapılarak askeri içerikli belgeler olup olmadığı, gizli olup olmadığı, belirtilen hususların TSK ile alakalı bilgi ve belgeler olup olmadığını' sordu.

Hayatları tehlikeye girer!
Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın 15.05.2008 tarihli cevabi yazısında ise şok tespitlerde bulunuldu. Yazıda 'Bazı notların tamamen ve yasal olarak Jandarmanın görev, yetki, tertibat, teşkilat, istihbarat ve operasyonlarına yönelik olduğu, bazı bilgilerin ise notlarda ismi geçen kişilerin yaşamını tehlikeye atabileceği ve spekülasyona neden olabileceği' uyarısı yaptı.

Rütbeli süsü verip haksız kazanç sağlıyorlar
Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, Veli Küçük ve diğer zanlılardan elde ettiği diğer bilgilerle ilgili Genelkurmay Askeri Savcılığı'na yaptığı müracatla ilgili ilginç bir cevap aldı. Askeri Savcılık, söz konusu belgelerin TSK'ya ait belgelerin yazım teknikleri taklit edilerek veya bilgisayar teknikleri ile kurgulanarak oluşturulduğunu açıkladı. Savcılık yazısında 'Son dönemde kendisine rütbeli şahıs görüntüsü veren kişilerin illegal yollarla menfaat temin etmeye çalıştıkları' vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*