Küçük'ün ifadesindeki şok detay

Küçük'ün ifadesindeki şok detay.11211
  • Giriş : 13.01.2009 / 20:51:00

Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün ifadesinin sır perdesi de aralanıyor. Küçük, Öcalan'la ilgili öyle şeyler anlattı ki şaşıracaksınız!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturmasında tutuklanan Prof. Yalçın Küçük, ifadesinde Tansu Çiller döneminde Abdullah Öcalan'ın yakalanıp seçim malzemesi olarak kullanılmak istendiğini öne sürdü. Küçük, sorgusunda Ergenekon diye bir örgütün varlığını da kabul etmedi.

Ergenekon terör örgütüne üye olduğu iddiasıyla tutuklanan Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün savcılıkta ve mahkemede verdiği ifadesinde ilginç ayrıntılar var. Prof. Küçük, savcılıktaki sorgusunda Tuncay Güney'i tanımadığını, Ergenekon diye bir örgütün de olmadığını söyledi.

İşte Küçük'ün ifadesinden önemli detaylar;

ERGENEKON ÖRGÜTÜ YOKTUR

Benim kanaatime göre Ergenekon terör örgütü yoktur. Ergenekon belgeleri denilen dökümanı polis sorgusunda ilk defa duydum. Doğru bulmadım, ciddiye de almadım. Hiçbir terör örgütü ile ilişkim yoktur. Zaman aşımına uğramış isnatlar suç olarak sunuluyor.”

ÖCALAN'LA GÖRÜŞTÜM

Abdullah Öcalan'a Türkiye'ye gelip teslim olmasını söylediğim doğrudur. 1989 ve 1992 yıllarında iki kez Suriye ve Bekaa Vadisi'ne gittim. Kitaplar yazdım ancak Paris'ten gittiğimi hatırlamıyorum. Ben Bekaa'dayken Doğu Perinçek'in kendisiyle görüşmek istediğini söyleyerek fikrimi sordu. Ben susarak bu soruya cevap vermedim.

OPERASYONDAN HABERİM VARDI

Abdullah Öcalan'a yönelik bir operasyonda bana haber verildiği doğrudur. Bunu ismini açıklamak istemediğim ancak güvendiğim bir arkadaşım söyledi. 1995 seçimleri öncesinde Tansu Çiller'in MİT içerisinde operasyonu Sönmez Köksal'a kabul ettirerek, Mehmet Eymür grubuna Abdullah Öcalan'ın yurtdışında yakalanıp getirilmesi talimatını verdiğini, Öcalan'ın yakalanıp getirildiğinde bir kafes içerisine konularak seçim meydanlarında siyasi propaganda amacıyla kullanılacağını söyledi. Ben o tarihte Fransa'da bulunuyordum. Kürtlerin devam ettiği bir kahvede bu konuyu ortalık yerde konuştum. Amacım duyulmasıydı, konu bu şekilde olmuştur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*