Kuddusi Okkır temize çıktı!

Kuddusi Okkır temize çıktı!.10491
  • Giriş : 15.07.2008 / 12:22:00

Ergenekon kapsamında tutuklandıktan sonra sağlam girdiği cezaevinden kanser tanısıyla zorunlu tahliye edilmesinin ardından ölen Kuddisi Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, bir kez daha kahroldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tutuklanan sanıkların ceza alsa da almasa da bir gün evlerine geri döneceğini söyleyen Sabriye Okkır, "Ama Kuddisi iddianamesini dahi okuyamadan öldü. Onlar gibi bir gün geri de dönemeyecek" dedi.

Eşinin çok merak ettiği halde okuyamadığı iddianamenin İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin kamuoyuna açıklanmasını, televizyondan ağlayarak izlediğini anlatan Okkır, "Kuddisi cezaevine doktor kontrolünden sonra 'sağlıklı' olarak girdi. Kanser olduktan sonra tahliye etmek zorunda kaldılar. Suçsuz olduğunu bildiği için iddianamedeki iddiaları çok merak ediyordu. Ama onu kanser ederek, cezaevinden çıkarttılar. Son günlerini yaşarken ona, 'Kuddisi rahat ol. Biz suçsuzuz. Olayını gündeme taşıdık. İnsanlar aydınlandı. Huzurlu ol' diyerek teskin etmeye çalıştıysam da yaşama döndüremedim" dedi. Operasyon kapsamında yargılanan sanıkların belki de ceza alacaklarını, aldıkları cezayı da çektikten sonra, sevenlerine, bekleyenlerine geri döneceklerini belirten Sabriye Okkır, "Ama Kuddisim dönmeyecek. Cezaevinde olanları bekleyenler bir gün mutlu sona ulaşacaklar. Ben bunu yaşayamayacağım. Yaşatmadılar" diyerek, duygularını dile getirdi.

Haksız yere ölen eşinin hukuk mücadelesini ne pahasına olursa olsun sonuna kadar sürdüreceğini belirten Sabriye Okkır, aynı operasyonda tutuklanıp siroz olan epilepsi hastası Ayşe Asuman Özdemir'in avukatı ve ailesine seslerini duyurmalarını istedi. Okkır, Özdemir ailesinin sorunlarına çözüm bulmaları için Tabipler Birliği'ne gitmelerini önerip, "Eşim hiç yere öldü. Başkaları aynı konumda ölmesin" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*