Kudüs'te okula saldırı: 8 öğrenci öldü

Kudüs'te okula saldırı: 8 öğrenci öldü  .9416
  • Giriş : 07.03.2008 / 08:39:00

Kudüs'te Yahudi okuluna saldıran silahlı bir kişi 8 öğrenciyi vurduktan sonra İsrail güvenlik güçlerince vurularak öldürüldü. Saldırıda en az 9 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis yetkilileri, saldırganın bir etüd sırasında okulun kütüphanesini basarak rasgele etrafa ateş açtığını belirtiyor. İsrail basınında bu kişinin Doğu Kudüslü bir Filistinli olduğu bildirildi. İsrail hükümet söcüsü Mark Regev saldırıyı katliam diye niteledi.

Saldırı, ABD Başkanı George W. Bush, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban - ki Moon ve Filistin lideri Mahmud Abbas tarafından kınandı. Gazze'deki Filistinli Hamas örgütü saldırıyı öven açıklamalar yaptı, ancak saldırının ardında sorumluluğu bulunmadığını belirtti.

Lübnan basınında çıkan haberlere göre, saldırıyı daha önce ismi duyulmamış bir örgüt, 'İmad Mugniye ve Gazze Şehitleri' üstleniyor.

Saldırı, İsrail'de son yıllarda meydana gelenlerin en kanlısı olarak niteleniyor. Uzmanlar, okulun işgal altındaki Batı Şeria'daki yerleşimlerin merkezinde yer alması dolayısıyla hedef alınmış olabileceğini söylüyor.

Hamas kontrolündeki Gazze Şeridi'ndeki son İsrail saldırılarında 120'den fazla Filistinli hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious