"Küfür etme, ettirme"

  • Giriş : 16.11.2008 / 16:34:00

Bursaspor Yönetim Kurulu iki takım arasındaki husumet nedeniyle maçta taraftarlara "Küfür etme, ettirme" başlıklı el ilanı dağıttırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Küfür etme, ettirme" başlıklı el ilanının arkasında 7 maddeden oluşan sağduyuya davet yazısı var.

İşte o maddeler: "Çirkin ve kötü tezahüratlarda bulunmayınız", "Yanıcı, yakıcı maddeleri stada sokmayınız, kullanmayınız ve kullanmaya teşebbüs edenlere müsade etmeyiniz", "Sahaya hiçbir şekilde yabancı madde atmayınız, attırmayınız", "Bu tip provakasyon yaptığından şüphelendiğiniz kişileri lütfen resmi veya özel güvenlik birimlerine bildiriniz", "90 dakika boyunca sadece takımımızı destekleyerek bu oyunu organize eden kişilerin beklentilerini boşa çıkartalım." Stadyumumuzu her maçta dolduran ve coşkulu tezahüratlarınız ile takımımıza büyük destek olan siz taraftarlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız."

Bu arada, futbolcular sahada ısınırken, kimliği açıklanmayan bir kişi yamaç paraşütüyle Bursa Atatürk Stadı'nın zeminine iniş yaptı. Onbinlerce taraftarın şaşkın bakışları arasında paraşütle sahaya inen kişi polisler tarafından stad dışına çıkartıldı.

Maçtan önce Bursaspor taraftarları hep bir ağızdan tekbir getirdiler. Başlama vuruşundan önce ise vefat eden son gazi için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*