Küfüre taviz yok!

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Haluk Ulusoy:"Şike ve teşvik primini futbol terminolojisinden çıkaracağız"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Haluk Ulusoy, mesajında, Futbol Federasyonu olarak yeni sezonla ilgili bir dizi önlemler aldıklarını vurgulayarak, "Kimsenin endişesi olmasın. Bu ülkede küfre taviz vermeyeceğiz. Olay çıkarana en ağır yaptırımları uygulayacağız. Oyunu kirletmeye çalışanları asla affetmeyeceğiz. Şike ve teşvik primini Futbol terminolojisinden çıkaracağız. Tribünlerde barış ortamı olacak. "diye konuştu.

"Azimliyiz, kararlıyız, bu sezondan itibaren Türk futbolu etik değerleriyle doruklara taşınacak bir sayfayı açacak."diyen Ulusoy, şöyle devam etti: "Tüm bunları yaparken, Futbol ailesinin kurum ve bireylerinden de aynı hassasiyeti göstermelerini isteyeceğiz. Söylem ve eylemlerinde her kesimden futbolun değerlerini koruyacak olgunluğu sergilemelerini bekleyeceğiz. Fesat düşüncelerden uzak, dedikodularla yıpratılmayan, güvenilir ve inanılırlığı olan bir ortam istiyorsak, tüm aile bireylerinden ellerini taşın altına koymalarını talep edeceğiz."

Beklentilerin arttığı, hedeflerin farklılaştığı, Türk futbolunun gerek performansı, gerekse etik değerleriyle layık olduğu yere taşınması umudunun yoğunlaştığı yeni bir döneme girildiğini anlatan Haluk Ulusoy, şöyle devam etti: "Bu dönemde hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Daha kaliteli ve daha rekabetçi bir ligle buluşmak... Türk futbolunu, değerini düşüren ve geleceğini tehdit eden çirkinliklerden uzak tutmak... Tribünlerde huzur ve güven ortamını yaratmak... Fair-Play anlayışını en üst noktalara taşımak... Uluslararası platformda kalıcı ve önemli başarıları yakalamak... Futbol ekonomisini daha da canlandırmak ve bunu sağlayacak girişimlerde bulunmak... Bu hedeflere ulaşmak için, yalnızca Türkiye Futbol Federasyonu olarak değil, kulübü, yöneticisi, teknik adamı, oyuncusu, hakemi, medyası, taraftarıyla tüm Futbol ailemizin 2006-2007 Futbol sezonunda daha özverili, daha gayretli, daha yapıcı, daha paylaşımcı, daha anlayışlı, daha olgun bir duruş sergilemesi gerekiyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious