Kulak ağrısı şikayeti için gittiği hastanede öldü

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00
  • Güncelleme : 12.03.2009 / 22:32:14

KARABÜK'te kulak ağrısı şikayeti ile işyeri hekimine muayene olan 35 yaşındaki Erol Sevinç, sevk edildiği hastanede ‘beyin iltihabı' nedeniyle öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşçinin hastaneye geç sevk edildiği ve geç müdahalede bulunulduğu iddiaları üzerine Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Kulak çınlaması tedavisi

Kardemir'e bağlı Kardökmak şirketinde işçi olarak çalışan 3 çocuk babası Erol Sevinç, 13 gün önce kulak ağrısı şikayeti ile işyeri hekimi Ahmet Sarı'ya muayene oldu. Buradan, fabrikanın anlaşmalı olduğu Özel Vatan Hastanesi'ne daha sonra Karabük Şirinevler Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Erol Sevinç, beyin iltihabı nedeniyle yoğun bakıma alındı. 6 gün yoğun bakımda kalan Erol Sevinç kurtarılamadı. Erol Sevinç'in geç hastaneye sevk edildiği ve hastanede geç müdahalede bulunulduğu iddiaları üzerine Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. İşyeri hekimi Ahmet Sarı, “Ben görevimi yaptım, hastaneye gönderdim” demekle yetindi.İl Sağlık Müdürü Korkut Eren, Vali Can Direkçi'nin talimatıyla soruşturma başlattıklarını belirterek, şunları söyledi:“Ortaya atılan bazı iddialar nedeniyle, valimizin isteği doğrultusunda Sevinç'in ölümüyle ilgili soruşturma başlattık. İddialar, fabrikadaki görevli hekimin, hayatını kaybeden Sevinç'i hastaneye geç sevk etmesi ve Şirinevler Devlet Hastanesi'nin de hastaya müdahaleyi geç yapması yönünde. Bu iddiaların adının konulması gerekli. Bu nedenle İl Sağlık Müdürlüğü olarak soruşturma başlattık.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious