Kulak çınlaması tedavisi

Kulak çınlaması tedavisi.7617
  • Giriş : 15.04.2009 / 10:46:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:23:32

EAR-TEKNİK Yönetim Kurulu Başkanı Ağaç, kulak çınlamasına mercek tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HABER AKTÜEL - Kulak çınlaması dünya genelinde yüz binlerce insana hayatı zindan eden bir belirtidir. Evet yanlış okumadınız; kulak çınlaması bir hastalık değil, belirtidir. Kulak çınlaması tedavisi var mı, varsa nasıl tedavi edilir, yoksa ne yapılır... Tüm bu soruların cevabını EAR-TEKNİK Yönetim Kurulu Başkanı Emin Ağaç'tan dinledik. www.siser.com.tr resmi satış sitesi üzerinden de İşitme Cihazı teknolojilerini tanıtan ve satışa sunan EAR-TEKNİK, kulak çınlamasında aynı zamanda bir de çığır açıyor. Ağaç, Haber Aktüel'le paylaştığı makalesinde kulak çınlamasına, nam-ı diğer Tinitus'a mercek tutuyor.
     
TİNİTUS NEDİR?

Kulaklarda duyulan çınlama, vızıltı, ıslık, zil, uğuldama gibi seslere Tinitus denir. Tinitus yazılı tarihi eski mısır papirüslerinde MÖ16.yy dayanmaktadır.

Tinitus kendisi bir hastalık değil, bir belirtidir, farklı sağlık sorununun neden olabildiği bir sonuçtur. Kulakta sürekli olan çınlamalar bir hayal ürünü değil, sürekli çınlamayı tetikleyen bir faktör vardır. Dünyada tespit edilen 120 yı aşkın tinitus nedeni bulunmaktadır. Onun için bazıları Tinitusu1000 nedenin 1 belirtisi olarak tanımlarlar.

Sürekli olmayan ve kaynağı bulunan bazı çınlamalar kötü olamaya bilir, örneğin kulak kiri geçici bir süre çınlama yapabilir, Kulak enfeksiyonu tedavi edildikten sonra çınlama kayıp olabilir.

Genel itibariyle çınlamaya işitme kaybı da eşlik eder. Çınlamaya neden olan ses kaynağını tam olarak saptamak zor olmakla birlikte genel itibariyle aşağıda belirtilen şekilde sıralanabilir.

Genel itibariyle Tinitus kaynakları 2 ayrılır.
A) Kulak kaynaklı olan Tinitus
      Kulak kiri
      Enfeksiyon
      Zarda delinme
      Orta kulakta sıvı birikmesi
      Orta kulak kemik eklemlerin sertleşmesi (otoskleroz)
      Sinir hücrelerin zayıflaması SN, gibi
      İç kulak sinir hücrelerinin hasar görmesi
      İleri yaşlarda kulağa yakın büyük damarların elastikiyetini kaybetmesi
B) Dış kaynaklı olan Tinitus.
      Gürültü kaynaklı
      Stres kaynaklı
      Alerji veya sinus kaynaklı
      Trauma veya stres kaynaklı
      Boyundaki damarların genişlemesi
      Yüksek veya düşük tansiyon
      Timör
      Şeker hastalığı
      Troid problemleri
      Darbeler-baş boyun bölgesi
      Romatizma ilaçları
      Bazı antibiyotikler
      Sakinleştirici ilaçlar
      Dolaşım sistemindeki bozukluk, gibi Tinitusu daha da artıran faktörler, alkol ve kafein ve nikotindir. Halk arasında çerez olarak adlandırılan yiyecekler de Tinitusu tetikleyebilir.

Çınlama sağlığa zara verir mi?

Kulak çınlaması bir hastalık değildir, bir hasatlığın etkisinden kaynaklanır. Çınlamaya neden olan hastalık zarar verebilir. Tedavi edilmediği takdirde ciddi psikolojik hastalıklara yol açabilir. Uyku bozukluğu, depresyon, atalet, umutsuzluk, hayal kırıklığı, sinirlilik, tedirginlik gibi,  Kulak çınlama etkisi kişiden kişiye farklılaşabilir. Bazı kişilerin hayatları dramatik olarak değişebilir, bazıları çalışamaz duruma da gelebilir ve bazıları da çınlamaya karşı kendini savunur duruma getirebilir. Tinnitus etkisi tamamen kişiye göre özeldir.

Yeni Tinitus Adayları-Gençler

Çınlama hastalık kaynaklı olduğu gibi yaşam tarzı kaynaklı da olabilir. Yaşam tarzı Tınitusu oluşturabilir. Genç nesil Tinitusu davet ediyor. Yüksek sesle müzik dinleme, MP3-Player, iPod gibi müzik aletleri hem Tinitus'a hem de işitme kaybına davetiye çıkarmaktadır.
Gürültü çağın en büyük hastalık kaynağı olarak gösterilmektedir. Artık çınlama ve işitme kaybı sadece bir yaşlılık hastalığı olarak adlandırılamaz. Çünkü hastalık aynı zamanda bir genç ve orta yaş sorunudur.

İşitme kaybına neden olan faktörler Tinitus'a da neden olabilir.
Bir çok çınlamanın nedeni olarak gürültü ve yüksek ses gösterilmektedir. Uzun zaman korunmadan(filtreli tıkaç) gürültü ortamında bulunan, çalışan kişilerde işitme kaybı ve tinitus olma ihtimali çok yüksek. Bunun yanı sıra diskotekler, konserler ve kişisel kullanımlı yüksek ses çıkaran müzik aletleri tehlikeyi artırmaktadır.
Psikolojik sorun sosyal yaşamı etkileyebilir.
Kulak çınlaması bir müddet sonra psikolojik bir sorunu beraberinde geliştirebilir. Duygusal ve depresyon sorunları oluşturabilir. Yıldan yıla kötüleşen, çınlama korkusu yaşamı olumsuz yönde etkileyebilir.
Yalnız bırakılma hissi, etrafındaki insanların sorundan habersiz olmaları, korkuyu artırabilir.
Çınlamadan doğan Psikolojik sorunlar da sosyal hayatı etkileyebilir. Genel yorgunluk isteksizlik ve enerji eksikliği nedeniyle aile ve arkadaşlar ile ilişki kurmakta zorlanabilir , çalışma hayatında ve hobi edinmede sorun yaşabilir.
Kulakta oluşan çınlama kişinin konsantrasyonunu bozmakta, rahatsız etmekte ve enerjisini tüketmektedir

Çınlamanın tedavisi var mı?

Çınlamaya neden olan kaynak bulunup ve kaynağının tedavisi mümkün olursa hatalık tedavi edilebilir ve çınlamalar ortadan kalkabilir. Ne yazık ki Tinitusun nedeni genelde bulunamaz. Dolayısıyla her Tinitus' un tedavisi yoktur. Ancak Tıpta kullanılan farklı metotlar hastanın hayatını kolaylaştırabilir.

Çınlama sesleri farklı mı?

Çınlama kaynakları farklı olduğundan çıkan seslerin farklı olması doğaldır.
Düşük Frekans Tinitus: Kulak kiri kulak enfeksiyon, tümör gibi dış kulak etkenli kaynaklar, Otitis media, Otoskleroz gibi ortak kulak kaynaklı etkenler ve menier gibi iç kulak kaynaklı hastalıklar düşük frekansta çınlamaya neden olurlar.

Yüksek Frekans Tinitus: Genelde iç kulak kaynaklı nedenler. akustik travma, ototoksisite ve Kafa travması, gibi etkenler de yüksek frekansta çınlamaya neden olurlar.

Çınlama şekli özeldir.
Tinitus oluşumu farklılık gösterebilir. Bazı hastalar Tinitusu tanımlarken yüksek frekans, ıslık olarak tanımlar, bazıları uğultu bazıları da gürültü, olarak tanımlar. Çıkan sesler tamamen çınlama kaynağıyla ilgilidir. Ayrıca bazı çınlamalar sadece kişi tarafından duyulurken, bazı çınlamalar da başkaları tarafından duyulacak seviyede olabilir. Gelen ses çok ince veya kalın da olabilir, tek kulakta veya her iki kulakta da olabilir. Çınlamalar günlük yaşamı etkileyecek boyutta da olabilir.

Çınlama ile beraber İşitme kaybı oluştuğundan sorunu daha da artırmaktadır. Çınlama daha da açık hale gelmektedir. Bazı durumlarda konuşmalara katılımı bile zorlaştırmaktadır.Genelde bu kişiler sakin ortamdan korkarlar. Çünkü çınlama daha açık şekle gelmektedir. Bazıların da ise yüksek gürültü rahatsız etmektedir.
Bazı hastalarda ise bazı yüksek frekans sesleri acı vermektedir. Buna Hyperakusis denmektedir.

Yapılan araştırmalarda kulak çınlamaları genel olarak yüksek frekansta oluşur. Yüksek frekans çınlaması genelde beraber işitme kaybını da oluşturur. Çınlama işitme kaybıyla paralel gider, hem frekans hem de ses şiddeti itibariyle şekillenir.

Teşhis için istenebilecek olan ilk Testler:
1-İşitme testi
2- Timpanogram (kulak basınçları testleri)
3- otoakustik emisyon( İç kulak tüylü hücre fonksiyonları)
4- kohleografi( İç kulak basıncı ölçümü)
5-Era ( beyin sapındaki elektriksel dalgaların ölçümü)
6- Nistagmografi( Denge sistemi)
7-Bilgisayarlı Tomografi BT(Kulak yapısını görüntüleme)
8-MRI( manyetik rezonans görüntüleme)
İhtiyaca göre daha farklı testler de istenebilir.

Ne yapmalı?

Toplumun % 15 in de görülen çınlama, çağın müzmin hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Hastalık belirtisi olarak görülen, yaşamımız üzerinde negatif etki yapan çınlamaya karşı bilimsel olanakları kullanmak gerekir. Başta Mutlaka uzman doktora gidip Tinitus kaynağını bulmak için bazı tetkikler yapılmalıdır. Hastalığınızla ilgili detaylı bilgi vermek ses kaynağını bulmakta yardımcı olacaktır.

Eğer tinitus kaynağı bulunursa tedavi edilmesi olanak dâhilinde olabilir.
Bazen Tinitus sebebi kulağınızda biriken basit bir kir olabildiği gibi, bazen kaynağı belli olmayan bir hastalıkta olabilir. Onun için önce KBB doktoruna uğramalı eğer kulak kaynaklı değilse doktorunuz sizi ilgili uzman doktorlara sevk edecektir.

Tüm tetkiklere rağmen tedavisi mümkün değilse ve kalıcı bir tinitus veya beraberinde işitme kaybı oluşmuşsa, earnet Nano sizi günün stresinden, gerginliğinden, çınlamanın baskısından kurtarabilir ve ayrıca earnet nano ile rahat bir işitme sağlayabilir kolay iletişim kurabilir, yaşamanızı yeniden şekillendirebilirsiniz.

Tedavi mümkün değilse ne yapılabilir?
Yıllardan beri Analog AGCO işitme cihazları çınlamayı bastırmak kullanıldı. Ancak frekansları ve ses şiddeti ayarlanamadığından yeterince fayda sağlanamadı. Modern teknoloji ve yüksek akustik programlarla donatılan earnet Nano farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlandı. Cihaz 3 farklı amaç için kullanılabilir.

1- Çınlama hangi frekansta ise cihaz ona göre ayarlanıyor. Çınlamanın ses şiddeti tespit edildikten sonra 5dB artışla çınlama kontrol altına alınıyor.

2- Kişinin hem çınlaması ve hem de işitme kaybı varsa, cihaz işitme kaybına göre ayarlanılıyor, çınlamanın frekansına göre de gerekli doğal ortam sesleriyle çınlamayı bastırıyor.

3- Çınlamanın ve işitme kaybıyla hassaslaşan bünye yüksek seslere aşırı tepki verebilir ve rahatsız olabilir. Cihaz aynı zamanda işitme kaybı olmasa da gürültüden korunma cihazı olarak ta kullanılabilir.

Bu alanda dünyada ilk detaylı, frekansa göre ayarlanabilen, çevrenin doğal sesleriyle kullanıcısını sakinleştiren, 8 kanallı bir cihazdır.

Earnet Nano nasıl yardımcı olur?

•Tinnitus Terapisi için Dijital Gürültü Jeneratörü, var olan Tinitus'tan daha yüksek temiz, doğal, dijital ses üreterek, Tinitus'ü baskılar.
•Verilen ses EQ kazanç ayarlarıyla şekillendirilebilir.
•EQ kazanç ayarlarıyla frekans ayarı yapılabilir.
•Karışık modlu uygulamalarda kullanılabilir:
•İhtiyaca göre seçilen cihaz farklı hafıza seçenekleri sunmaktadır.

1- Mikrofon ( duymak için)
2- Telefon    (sadece telefonla konuşmak için)
3- Mikrofon +Telefon ( duymak ve telefonla konuşmak için)
4- Çınlamayı bastıran doğal ses Jeneratörü
5- Çınlamayı bastıran doğal ses Jeneratörü+Telefon
6- Yönlü Mikrofon
7- ADM Mikrofon
8- İşitme kaybı yok sadece çınlama varsa, doğal ses jeneratörü ile mükemmel netice elde edilebilir.

Earnet NANO Serisi

Tamamı yeni 130 nanometre Donanım -
saniyede daha fazla hesaplama

Bilgi yenilemenin zamanı geldi
İşitme sorunu yaşayan insanların özlem duyduğu, hep hayal ettiği ama elde edemediği,
hızlı ve açık ses tonu' nu sunan Nano İşitme Sistemi artık işitme engelliyle buluşuyor.
Mevcut en iyi işitme cihazları özelliklerine ek olarak aşağıda özetle sunulan bilgiler Nano İşitme sisteminin özellikleridir.

1- Modern çağın müzmin hastalığı Kulak Çınlamasına özel çözüm
Dünyada ortalama insanların % 15 i çınlamadan (Tinitus) şikâyet eder. Çınlama nedenleri farklı olduğundan, çözüm bulmayı zorlaştırmaktadır. Tinnitus kendisi bir hastalık olmadığı halde, zamanla psikolojik bir hastalığa dönüşebilir. Genelde şikâyeti olan kişilerin bu hastalıkla beraber yaşamaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunulur.
Ancak bu tavsiyeler genelde bir rahatlama getirmiyor. Çünkü sorunu olan insanlar somut yardım, daha fazla müdahale bekler.

Nano artık bu insanlara yardımcı oluyor. Hem de en modern akustik programlarla.
Artık sadece tavsiye yetmez, sorunu olanlara bir Nano gerekir.

2- Farklı amaçlar için kullanılabilir.

a) En modern teknoloji ve bilgi ile donatılmış 8 kanallı Nano, konforlu ortam oluşturmak
için bir işitme sisteminde beklenilenden daha fazla donanıma sahiptir.
Her ortamda, her koşulda kullanıcısına en güzel ortamlar oluşturur, yapay zekâsı
sayesinde otomatik geçişler yapar. Mevcut işitme cihazları içinde en hızlı hareket
kabiliyetine sahip en üstün teknoloji ile çalışmaktadır. Her yaşa, her ortama uyumlu olan
Nano sınıfının en mükemmel cihazıdır.

b) İşitme kaybının yanı sıra, çınlaması olan kişilere göre özel teknolojilerle donatılmış
mükemmel bir duyma ve rehabilitasyon cihazıdır. Çınlamanın şiddetine ve frekansına
göre cihaz ayarlanabilir. Yani Nano Modern dijital programları ve teknolojik donanım
sayesinde çınlamanın şiddetini ve frekansını ( 500-7250 Hz) kontrol altına alabilir
Kulağında çınlama bastırılırken, kullanıcı etrafında var olan doğal sesleri duyabilir,
anlayabilir (SN yapısına göre), konuşmalara katılabilir.

c) Şehirleşmenin ve sanayinin beraber getirmiş olduğu aşırı gürültülerden birçok bünye
tahammül edemez duruma gelmiştir. Bünye hassasiyeti giderek artmaktadır. Gürültü
kaynakları kontrol dışı olduğundan birçok insan bu gürültüyü duymak zorunda
bırakılmaktadır.

İnsanların elinde kalan tek şey, kendilerini korumaktır. Korumadığı zaman başta kalıcı
işitme kaybı olmak üzere başka hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır. Nano'nun görevi
burada başlar, kişinin duymak istediği sesi duyurmak, rahatsız olan sesleri yok etmek,
bünye üzerinde oluşan ses baskısını düşürmektir. En modern filtreleme sistemine sahip
Nano, aşırı gürültülerden kurtulmak için ''gürültüden korunma'' cihazı olarak da
kullanılabilir.

d) Sadece çınlaması olan insanların rahat bir şekilde kullanabildiği, çınlama bastırma
cihazıdır. Cihazın en büyük özelliği

1- Kişiyi rahatsız etmemesi,

2- Frekansa göre ayarın yapılabilmesi, Çınlama belirli frekanslarda oluşur,  Doğal ses
jeneratörü sadece belirlenen frekansta aktiftir, komşu frekansların rahatsız edilmesi
söz konusu değildir. İhtiyacın olmadığı frekanslarda jeneratörün aktif olması kullanıcıyı
rahatsız edebilir.

3- Çınlama şiddetinin kontrol altına alınabilmesidir. Çınlama şiddetinin ölçümünden sonra,
doğal ses jeneratörü, var olan ses şiddetinden 5dB veya ihtiyaca göre daha fazla ses
vermektedir. Ses ayarları tamamen kontrol altındadır.

3- Performans Kaydı:
Cihazın kullanım süreleri, beğenilen hafızalar, Pil tüketimi, en çok kullanılan ses seviyesinin,
kaydı tutulur. Yeni Program yapılırken beğenilen ayarlar iyileştirilir, diğer ayarlar ise yeniden düzenlenir. Hasta hakkında yaklaşık 500 veri toplayabilen cihaz hafızası, performansı artırmak için belirli dönemlerde veriler incelenir ve ihtiyaca göre güncellenir. Kullanıcı için aynı zamanda performans raporlama görevi üstlenir.
Artık kullanıcı kontrol altındadır .


4- Yeni nesil Endüstri lideri -Uyarlanabilen ötme iptali -Teknolojisi.(UFT)
Hiç kimse kullanmış olduğu cihazın sesinden rahatsız olmak istemez. Hiç kimse çevrede oluşan ani seslerin değişiminden rahatsız olmak istemez. Hiç kimse konuşmayı zorlaştıran ani ötmelerden hoşlanmaz. UFT teknoloji ani ses değişimlerinde rahatsızlık veren ve algılamayı zorlaştıran, ötmeyi kontrol altına alır ve sesi mükemmelleştirir. UFT ötmenin oluşmaması için daha hızlı hareket ederek, olası ötmeleri otomatik olarak yok eder ve ötmeyi engeller. Konuşma emniyeti, daha fazla adaptasyon ve daha fazla sabit kazanç sağlar. UFT ile beraber  teknoloji harikası olan ''anti-entrainment''  ses karışıklığını önler ve var olan sesleri dengeler. UFT 750 Hz- ile 6750 Hz frekans aralığında aktiftir.

5- Yeni Ezairo, Seslerin dizaynında yeni proses.
- Daha sade, daha belirgin daha hızlı ses,
- Daha hızlı hesaplama yeteneği
- Optimize Edilmiş Çift Çekirdekli Hesaplama Gücü
- Ultra Yüksek Ses açıklığı
- Ultra-düşük pil tüketimi
- Benzersiz esneklik
- Sınıfında en iyi geliştirilmiş İşitme sistemleri.

6- Çok kanallı MPO
Çevremizde her gün farklı ortamlara girer ve farklı seslerle karşılaşırız. Her sesin frekansı ve ses şiddeti farklıdır. İşitme cihazı kullanan kişiyi rahatsız eden seslerden korumak için, kişiye göre ayarlanabilen çok kanallı MPO devreye sokulur, çıkış gücü sınırlandırılır, kullanıcı rahatsız edici seslerden emniyete alınır. MPO çıkış sıkıştırma limitlime, bağımsız olarak her kanalda farklı ayarlanabilir

7- Gelişmiş Katmanlı Gürültü Baskılama™  (GGB)

Anlama yeteneği düşük insanların gürültülü ortamlarda anlamaları daha da zorlaşabilir ve anlayabilmeleri için çaba harcamaları gerekir. Örneğin gürültülü fabrika ortamı veya yoğun trafiğin olduğu ve iş makinelerinin çalıştığı bir ortamda konuşan kişiyi anlamak gerçekten zordur. Ancak sorun çözümsüz değildir.

Anlamanın artması için, gürültülerin zayıflaması, insan seslerinin belirginleşmesi gerekiyor. GGB teknolojisi, çevre gürültülerini on iki gürültü baskılama bandıyla her frekansta aktif müdahale eder, gürültüleri azaltır ve teknolojik harikalar sunar.

Yumuşak bastırma özelliği ile düşük seviye gürültüsünü azaltır ve mikrofon gürültüsünü düşürür. Ayrıca çevre gürültüsünü ve konuşmanın içindeki gürültüyü de azaltır. Düşük yoğunluktaki gürültüler için artırılan gürültü baskılama sistemi devreye girer. Konuşmayı kesintiye uğratmadan konforlu duymayı sağlar.
Aşırı gürültülü ortamlar için ayrıca daha etkili 17dB gürültü düşürme ve baskılama özelliğiyle konuşmalara belirginlik kazandırır.
7750 Hz'e kadar genişlemiş frekans hareket aralığı ile tüm konuşmalara emniyet sağlar. GGB aynı zamanda gürültü temizleyici olarak ta adlandırılabilir.

8- Dinamik nokta tespiti,

8 Kanalın her birinde sessiz sesleri işitilebilir seviyeye yükseltir, konuşmayı
bastıran yüksek sesleri de azaltır. Bulunan çevreye ve ortama göre atak ve
ve serbest bırakma sürelerini otomatik ayarlar.

9- Performans artıran Süre Sabitleri

Kritik ortamlarda anlama yeteneğini optimize etmek için otomatik devreye
girer. Parazitli seslerin oluşmasını engeller, seslerin doğal akışını sağlar.  

10- 8 kanalın her birinde sıkıştırma oranı ihtiyaca göre farklı olup farklı filtreleme sistemi devreye girer. Sesler ortama göre analiz edilir büyük bir işitme zevki sağlar.

11- Uyarlanabilen yönlü mikrofon prosesi.

Her gün farklı ortamlara girer ve farklı ses tonlarıyla karşılaşırız.
Her ortamın özgün yapısı var. Genelde ortamların değişimi üzerinde bir etkimiz
olamaz. Ortamın negatif etkisinden bizi koruyacak olan uyarlanabilen yönlü
mikrofon sistemidir. Ortamın değişmesiyle kullanıcıyı aşırı gürültülerden
koruduğu gibi anlamasına yardımcı olur. Omni'den yönlü mikrofona geçiş
müdahale ihtiyacı olmadan, yapay zekâ kendisi kara verir. Kullanıcı hiçbir
şekilde ortam değişiminin korkusunu yaşamaz.
Ayrıca yönlü mikrofonun faydaları;
Duymak istediğiniz sese odaklanır,
Ortamın ihtiyacına göre otomatik devreye girer.
Arka plan gürültüleri düşürür
Gürültülü ortamlarda konuşma-duyma kalitesini artırır

Nano nasıl yardımcı olur?

• Tinnitus Terapisi için Dijital Gürültü Jeneratörü, var olan Tinitus'tan daha yüksek temiz, doğal, dijital ses üreterek, Tinitus'ü baskılar.
• Verilen ses EQ kazanç ayarlarıyla şekillendirilebilir.
• EQ kazanç ayarlarıyla frekans ayarı yapılabilir.
• Karışık modlu uygulamalarda kullanılabilir:
• İhtiyaca göre seçilen cihaz farklı hafıza seçenekleri sunmaktadır.

1- Mikrofon ( duymak için)
2- Telefon    (sadece telefonla konuşmak için)
3- Mikrofon +Telefon ( duymak ve telefonla konuşmak için)
4- Çınlamayı bastıran doğal ses Jeneratörü
5- Çınlamayı bastıran doğal ses Jeneratörü+Telefon
6- Yönlü Mikrofon
7- ADM Mikrofon
8- İşitme kaybı yok sadece çınlama varsa, doğal ses jeneratörü ile mükemmel netice elde edilebilir.
  
Yeni yüksek performans

• 130 Nanometre Donanım.
• Yeni nesil uyarlanabilen ötme yok edici
• 12 kademeli gürültü azaltma kanalı
• 8 sürekli zaman ayarlı geniş dinamik alan sıkıştırma kanalı
• 8 Kanal çıkış limiti
• Uyarlanabilen yönlü proses
• Performans veri kaydı
• Tinitus terapisi için kontrolü gürültü jeneratörü
• 17 dB çevre gürültülerini düşürür.
• Her yerde ve her zaman maksimum algılama sağlar
   
Sınıfının en performanslı cihazı

Earnet Nano Farkını yaşamak için
Sesler açık ve nettir.
Earnet Nano farkı, hızlı zaman ayarlı,
Gürültülü ortamlarda dahi Maksimum rahatlık
Telefonla rahat konuşma olanağı
Bir yandan ötmenin oluşmasını engellerken diğer taraftan, konuşmanın
kalitesini muhafaza eder.
İnce tasarım. Ergonomik kabin.
Tek cihazda farklı kullanım amaçlı
Maksimum anlama kabiliyeti
Extra özelliklere sahip, daha esnek
Cihazın yeterli ses verdiğini kanıtlamak için, cihazla frekans testi
4 farklı Program seçeneği
3 Konfor programı
1 Tinitus Terapi programı  (Tinitus veya M+ Tinitus)
1 Otomatik telefonla konuşma programı
   -  Zayıf Pil sinyali
        -  Yönlü, adaptif, Omni Mikrofon seçenekleri

-Daha kapsamlı bir seri, tüm kanal içi çeşitleri (CIC,ITC,ITH) cihazları, BTE boynuzlu ve Açık uygulama seçenekleri

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*