Kulak misafirliği cinayeti çözdürdü

Kulak misafirliği cinayeti çözdürdü.11246
  • Giriş : 09.07.2009 / 17:11:00

İzmir'in Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde 5 yıl önce evinde öldürülen 68 yaşındaki emekli öğretmen Suna Vural'ın katil zanlıları kendi aralarında konuşurken kendilerini ele verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde 5 yıl önce evinde öldürülen 68 yaşındaki emekli öğretmen Suna Vural'ın katil zanlıları, uyuşturucu bağımlısı olduğu belirlenen komşusu ile komşusunun arkadaşı çıktı.

''İçki parası için evine girdikleri kadını öldürdükleri, daha sonra da tecavüz girişiminde bulundukları'' ileri sürülen zanlıların aralarındaki konuşmaya şahit olan bir kişinin, durumu polise bildirmesiyle olayın çözüldüğü öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 24 Mayıs 2004 tarihinde Bostanlı'da yalnız yaşadığı evde öldürülen emekli öğretmen ve tur rehberi 68 yaşındaki Suna Vural'ın faili meçhul kalan cinayeti, Mayıs 2008'de polise gelen bir ihbarla tekrar incelemeye alındı.

Polisi arayan kişi, 2 kişinin Suna Vural'ın öldürülmesi cinayetiyle ilgili konuşmalarına şahit olduğunu belirterek, zanlılar hakkında bilgi verdi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet dosyasını tekrar ele alarak, olayla bağlantıları bulunduğu değerlendirilen kişileri takibe aldı.

Teknik takibin yanı sıra o dönemde ifadelerine başvurulanları kişilerin ifadelerini tekrar alan polis, delilleri toplamasının ardından operasyon gerçekleştirdi.

ZANLILAR BİRBİRLERİNİ SUÇLADI

Operasyon kapsamında gözaltına alınan C.M ile kardeşi U.M, cinayeti teyzelerinin oğlu A.N.E'nin bir arkadaşıyla işlediğini ve kendilerine anlattığını söyledi. Bunun üzerine polis uyuşturucu kullanmaktan sabıkalı A.N.E'yi (28) Karşıyaka'da, arkadaşı V.Ç'yi (31) ise Foça'da yakaladı.

A.N.E'nin, olayın meydana geldiği tarihte, ailesiyle birlikte öldürülen Suna Vural'ın apartmanında oturdukları ortaya çıktı.

Zanlılar, Cinayet Büro Amirliği'ndeki sorgularında suçu itiraf ettiler.

Apartmanın çatı katında arkadaşı V.Ç. ile alkol alıp, uyuşturucu kullandıklarını anlatan A.N.E'nin, olay günü apartmanda karşılaştıkları ve gürültü yapmaları nedeniyle tepki gösteren Vural'ı evinin içine zorla soktuklarını, V.Ç'nin yaşlı kadını öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

V.Ç'nin ise içki parası bulmak için kadının evine girmeyi planladıklarını, eve girdiklerinde kendilerine karşı koyan kadını öldürdüklerini, evden cep telefonu, bir miktar para ve yüzük aldıklarını daha sonra da kadına tecavüze yeltenerek iç çamaşırlarını çıkardıklarını fakat vazgeçtiklerini anlattığı belirtildi.

-DNA ÖRNEKLERİ İNCELENİYOR

Polis, olay yerinde tespit edilen parmak izleriyle, kadının tırnak aralarında ele geçen deri parçalarından tespit edilen DNA örneklerinin, zanlılara ait olup olmadığının incelendiğini bildirdi.

Sorgularında birbirlerini suçlayan A.N.E ve V.Ç'nin yanı sıra olaydan haberdar olmalarına rağmen polisten gizleyen A.N.E'nin kuzenleri C.M ile U.M de İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

Emekli İngilizce öğretmeni ve turizm rehberliği yapan Suna Vural (68), 2004 yılında, Bostanlı'da yalnız yaşadığı evde öldürülmüş olarak bulunmuştu. İzmir Adli Tıp Kurumunda otopsi yapılan Vural'ın çorapla boğularak öldürüldüğü ve boğazında bir bıçak yarasıyla başında darp izlerinin bulunduğu belirlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*