'Külhanbeyi' Engin Ardıç anıracak mı?

'Külhanbeyi' Engin Ardıç anıracak mı?.10854
  • Giriş : 11.11.2008 / 19:46:00
  • Güncelleme : 11.11.2008 / 19:04:53

Obama'nın seçilmesi üzerine verilmiş sözler de hatırlatılmaya başladı. İlk hatırlatma Engin Ardıç'a.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Barack Obama'nın ABD'ye başkan seçilmesi belki de en çok onu üzecek...

Polemiklerin, beli kırık cümlelerin adamı olarak bilinen Engin Ardıç bundan bir yıl önce Barack Obama ABdye başkan seçilsin Taksim Meydanı'nda anırımım demişti.

Açık yakaladığı zaman affetmeyen, kelimleri ile muhatabını yerin dibine sokan Engin Ardıç'tan şimdi sözünü tutuması ve anırması isteniyor.

Dün bazı medya sitelerinden sonra bugün Yeni Çağ Gazetesi, Ardıç'a, 4 Kasım 2007 tarihli Akşam gazetesindeki köşesinde sarfettiği, "Adı Hüseyin olan biri Amerika'ya başkan seçilsin, çıkar Taksim Meydanı'nda anırırım." sözlerini hatırlattı...

Obama'nın başkan seçildiği 5 Kasım'dan sonra Ardıç'ı takibe alan Yeni Çağ bir de 6 günlük çetere tuttu. Yeni Çağ, Ardıç'ın, “Dokuzu beş geçe anırmıştım ama siren seslerinden duyulmamıştır” diye bir savunma yapması ihtimaline karşı, anırma nöbeti tutan bir ekibiplerinin de takipte olduğunu hatırlattı!..

İşte Ardıç'ın 4 Kasım 2007'de Akşam Gazetesi'de kaleme aldığı yazı ve Yeni Çağ'ın Engin Ardıç günlüğü...

4 KASIM 2007 - AKŞAM

"…Hillary'nin en büyük rakibi Barack Obama'nın da göbek adı Hüseyin... Düzeltiyorum: Göbek adı Barack, asıl adı Hüseyin. Kıl kapılmasın diye tersini kullanmaya çalışıyor. Onun da kampüs ya da bazı Hollywood “mahfilleri” dışında hiçbir ağırlığı yok. En büyük destekçisi, bizim koca popolu Girit kızı Jennifer Aniston. Adı Hüseyin olan biri Amerika'ya başkan seçilsin, çıkar Taksim Meydanı'nda anırırım. "

HABER7 

YENİ ÇAĞ'IN ARDIÇ ÇETERESİ

5 Kasım 2008: Engin Ardıç'tan ses seda çıkmadı

6 Kasım 2008: Anırmak bir yana, Ardıç “Başkan olamaz” dediği Hüseyin'in ne kadar da Amerikalı olduğunu ispatlamak için “Obama dönemi, ”Amerikan emperyalizminin şekere bulanıp yutturulduğu“ bir dönem olacaktır” yazdı.
Sağıra yatmak da bir yere kadar, internet siteleri bir yandan biz bir yandan Adıç'a anırma vaktinin geldiğini hatırlattık.

7-8 Kasım 2008: Engin Ardıç yine anırmadı

9 Kasım 2008: Taksim trafiği yoğundur. ATV-Sabah binası da trafik keşmekeşinin en yoğun olduğu kavşaklardan birinde, belki her gün niyet ediyordur ama trafiğe takılıyordur diye, üşenmedik metro güzergahını tarif eden bir harita yayımladık

10 Kasım 2008: Engin Ardıç'tan yine ses seda yok. Söz konusu Atatürk ise senden beklenir, sakın “Dokuzu beş geçe anırmıştım ama siren seslerinden duyulmamıştır” diye kıvırmaya kalkışma, anırma nöbeti tutan bir ekibimiz takipte!..

11 Kasım 2008: Olur ya üzerinden sene geçti, samimi olarak unutmuşsundur, son bir haftadır bir gazete okumamışsındır, internet kullanmamışsındır diye bir kez daha hatırlatıyoruz: “Engin Ardıç bir yıl önce adı Hüseyin olan biri ABD Başkanı seçilirse Taksim'de anırırım” demiştin. Söz namustur Engin. Haydi artık anır Engin, çünkü senin için namus günüdür!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*