Kulislerde Gönül'ün adı öne çıkıyor

Kulislerde Gönül'ün adı öne çıkıyor.48488
  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan'ın AKP'nin cumhurbaşkanı adayını hâlâ açıklamaması, dördüncü bir isim arayışı içinde olduğu yorumlarını güçlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kulislerde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün ismi yoğun olarak konuşulmaya başlandı.
Erdoğan'ın, son dönemde bazı konuşmalarının, "AKP'nin başında kalacağı yönünde dolaylı mesajlar veriyor" şeklinde yorumlanması üzerine, kulislerde "dördüncü isim" formülü daha fazla telafuz edilmeye başlandı.
Erdoğan'ın, geçen hafta Gül'ü gönderdiği Arınç'ı dün bizzat ziyaret etmesi, "AKP'deki lider kadro dışında bir Cumhurbaşkanı" arayışını ifade eden "dördüncü isim formülü" için görüşmelerin sürdüğü, üzerinde mutabakat aranan kişinin Gönül olduğu yolundaki iddiaları da pekiştirdi. Gönül'ün bürokrasiden gelmesi, AKP iktidarında görevi gereği Genelkurmay Başkanlığı ile yakın mesai yürütmesi ve eşinin türbanlı olmaması da dile getirilen noktalar.

'Üç kişi görüşecek'
Arınç, 28 Ocak 2007'de İstanbul'da bazı köşe yazarlarıyla cumhurbaşkanlığı konusunda yaptığı sohbette, "İcraat makamında Erdoğan ve Gül, Çankaya'da Arınç mı demek istediniz?" sorusuna, "Üç kişi karar verecek değil, herkes görüşecek, bu üç kişi belki biraz daha fazla görüşecek, milletvekilleri karar verecek" karşılığını vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious