Kulisleri hareketlendiren görüşme

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Erdoğan, dün öğle saatlerinden itibaren, bazı bakanlarla yaptığı görüşmenin ardından, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbaşa yapıldığı öğrenilen bu görüşme kulisleri hareketlendirdi.
Erdoğan, çok sayıda kabine üyesiyle yaptığı uzun süren görüşmenin ardından Gönül ile bir araya geldi. Başbakanlık Konutu'nda başbaşa yapıldığı öğrenilen bu görüşme, Gönül'ün, Milli Savunma Bakanı sıfatıyla, kabinenin "Genelkurmay Başkanlığı ile en yakın istişarede bulunan üyesi" olması açısından dikkatle izlendi.

Cumhurbaşkanı adaylığı
Gönül'ün ziyareti, cumhurbaşkanlığı seçimi çerçevesinde de kulisleri hareketlendirdi. Erdoğan'ın, Gönül'ün aday gösterilmesine ilişkin kararı TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın itirazı nedeniyle uygulayamadığı, bunun üzerine Abdullah Gül formülünün devreye konulduğu iddiaları gündeme gelmişti. Gönül, AKP'nin yaptırdığı anketlerde, "eşinin başı açık" olan dört adaydan biri olarak yer almıştı. Bu faktör ile Gönül'ün askerlerle yakın çalışıyor olmasının, cumhurbaşkanlığı adaylığını güçlendirdiği yorumları yapılmıştı.
Gönül'ün Başbakanlık Konutu'nu ziyaretinin, Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından gerçekleşmesi dikkat çekti.

Dinçer ile de görüştü
Erdoğan, dün Resmi Konut'ta Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer ile de kısa bir değerlendirme yaptı. Erdoğan, bakanların ayrılmasının ardından, konutta AKP genel başkan yardımcıları ile Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasını değerlendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious