Kullan-at telefon şarjına yoğun ilgi

Kullan-at telefon şarjına yoğun ilgi.6412
  • Giriş : 31.01.2008 / 21:33:00

Portatif kullan-at telefon şarjı, cep telefonu kullanıcıların büyük ilgisini çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İthalatçı Serdar Kocaoğlu’nun her biri 3 watt güce sahip dört adet lityum pilden ürettiği, portatif kullan-at telefon şarjı, piyasaya çıkalı 1 ay olmasına rağmen şimdiden yok satmaya başladı.

39 yaşındaki Kocaoğlu’nun patentini aldığı ve Telpil adıyla satışa sunduğu ürün kesintisiz 120 dakika konuşma süresi sağlıyor.

Fiyatı 7.5 YTL olan Telpil, hiçbir elektrik bağlantısı olmadan avuç içi genişliğinde bir paketin ucuna bağlı soket yardımıyla telefonu şarj ediyor. Bayilik kanalıyla satılan Telpil için Almanya, Fransa Belçika, Hollanda, İngiltere, İtalya, İran, Kazakistan ve Azerbaycan da sıraya geçti.

HEDEF 12 MİLYON ADET

Telpil Türkiye Distribütörü Okan Koşar, “İlk yıl için satış hedefimiz 12 milyon adet. Yay-Sat bayilerinden bakkallara, cep telefonculardan tekno marketlere kadar nerede kontür satılıyorsa her noktaya girmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. Ürünü 1.5 yıl önce geliştirmelerine rağmen, yasal prosedürün tamamlanmasıyla geçtiğimiz aralık ayında piyasaya çıktığını belirten Koşar, Telpil’in Nokia, Samsung, Motorola, Panasonic, Sony Ericsson ve Blackberry’lerde kullanılabildiğini belirtti. Koşar, “Bu markalara ait modellere uygun girişlere sahip 30’lu Telpil standımız var. Tüketici telefonunun markasına ve modeline uygun olan Telpil’i alıyor. Telefonunu şarj ettikten sonra atabiliyor. İçinde kurşun, cıva ve katminyum gibi maddeler olmadığı için çevreyi de kirletmiyor” diye konuştu.

RAF ÖMRÜ 1 YIL

Ankara, İzmir, Antalya, Adapazarı, Diyarbakır, Siirt, Gaziantep, Adıyaman, Mardin, Samsun, Aksaray, Denizli, Kütahya, Bursa ve Afyon’a bayilik verdiklerini ifade eden Koşar, kurumsal üretim yapmak için spor kulüpleriyle de görüşmeye başladıklarını belirtti. Raf ömrü 1 yıl olan Telpil’in satışlarından Kimsesiz Çocuklar Vakfı ve Omurilik Felçlileri Derneği’ne de kaynak aktarılacağını belirten Koşar, Çin’deki üretimin paketleme kısmını Türkiye’ye getirerek istihdamı artıracaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious