Kültür ve Turizm Bakanı Koç, Hollanda'da

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, ''İstanbul: Kent ve Sultan'' isimli serginin açılışına katılmak üzere Hollanda'nın başkenti Amsterdam'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Atilla Koç, Amsterdam Schiphol Havaalanına gelişinde Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Tacan İldem, Rotterdam Başkonsolosu Ahmet Akif Oktay tarafından karşılandı. Amsterdam Nieuwe Kerk kilisesinde gerçekleşecek olan sergini açılışını Turizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç, Hollanda Kraliçesi Beatrix ile birlikte yapacak. Sergide, başta Topkapı Sarayı olmak üzere İstanbul'un büyük müzelerinden derlenen Osmanlı dönemine İstanbul'un saray yaşamı, geleneksel el sanatları, dönemin edebiyat ve bilim dünyasını anlatan 300'e yakın eser yer alacak.

Amsterdam Schiphol Havaalanında ziyareti hakkında bilgi veren Koç, bu serginin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecinde Türkiye'nin kültürel tanıtımına büyük katkıda bulunacağını söyledi. 2006 yılında turizm yönünden Hollanda'dan beklenen sonucun alınamadığı belirten Bakan Koç, ziyareti sırasında turizm sektörünün temsilcileriyle de bir araya geleceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious