Kültürpark ikinci baharını yaşayacak

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, kentin merkezindeki en büyük oksijen deposu Kültürpark'ın işlevine uygun yeniden canlandırılacağı sağlıklaştırma çalışmalarını denetledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Şahin, 40 hektarlık alanı ile kentin merkezindeki en büyük oksijen deposu olan kentin simgelerinden Kültürpark'ın çarpık yapılaşmadan dolayı işlevinden uzaklaştığını belirterek, "Sağlıklaştırma projemizle yeniden hayat bulacak Kültürpark'a 2. baharını yaşatacağız" dedi. Genel Sekreter Yardımcısı Recep Akyıldız'la birlikte inşaat çalışmalarını gezen Başkan Şahin inceleme sırasında park esnafını da ziyaret etti.
Esnafa çalışmalar kapsamında Kültürpark'ın plansız ve niteliksiz işletme yapılarının yeniden düzenleneceğini anlatan Şahin, işyerlerine getirdikleri standartların yılsonuna kadar tamamlanması gerektiğini hatırlattı.

Yılsonundan sonra hiçbir esnafın düzenleme yapmasına izin vermeyeceklerini bildiren Şahin, "Bursa'ya hep birlikte sahip çıkmalıyız. Esnaf arkadaşlarımız yapılan düzenlemenin yerinde olduğu ve kendilerinin de bu çalışma için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirttiler. Zaten esnafımıza da bu yakışır. Yılların ihmalini hep birlikte, el birliği ile çözeceğiz. Bu konuda Bursa'da yaşayan herkesin kentine sahip çıkmasını bekliyoruz. Altyapısının yenilendiği, elektrik kablolarının yeraltına alındığı, karmaşık yolların yeniden düzenlendiği, koşu, bisiklet ve yürüyüş yolları aksının yapıldığı çalışmalarımız bittiğinde Kültürpark, bambaşka güzelliğe kavuşacak." dedi. Park esnafı ise yapılan düzenleme ile Kültürpark'ın yeniden hayat bulacağını belirtirken, kendilerinin de üzerlerine düşeni yapma konusunda Başkan Şahin'e söz verdiler.

Başkan Şahin, 12 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan 45. Uluslararası Bursa Festivali'ni izleyecek olan vatandaşların rahat giriş ve çıkışları için Kültürpark'ın Nikah Sarayı ve Altınceylan kapılarından Açık Hava Tiyatrosu'na geliş ve gidiş yollarının tamamlandığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious