Kültürpark'ta şenlik var

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 3.'sünü düzenlediği Kültürpark Gençlik ve Spor Şenliği, açılış törenindeki şov ve gösteri maçlarıyla başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Büyükşehir Belediyesi, BURFAŞ'ın koordinasyonunda Büyükşehir Belediyespor, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Lig Heyeti'nin katkılarıyla düzenlediği şenlik, ilk günden büyük ilgi gördü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Recai Ekmekçi, açılış töreninde yaptığı konuşmada, amaçlarının şiddet kültürü yerine, spor aracılığı ile dostluk ve kardeşlik köprüleri oluşturmak olduğunu söyledi. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile aynı gün başlayan şenliğin bu yıl "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumunun 125. yılına ithaf edildiğini" belirten Ekmekçi, yarışmalara katılan bütün sporculara da başarılar diledi.

ŞENLİKTE 2 BİN 500 SPORCU YARIŞACAK

BURFAŞ Genel Müdürü Abdurrahman Tığ da, şenliğin bu yıl 19 Mayıs Gençlik Bayramı'nın yanı sıra Atatürk'ün doğum 125. doğum yılı ile birlikte ayrı bir anlam kazandığını belirtti. Şenliğe değişik yaş gruplarından 2 bin 500 yarışmacının kayıt yaptırdığını söylen Tığ, "Şenlikle birlikte Büyükşehir Belediyesi'nin Kültürpark Sağlıklaştırma Projesi kapsamında eski trafik pistine yaptığı Spor Kompleksi'nin de açılışını yapıyoruz. Şenliğimize kayıt yaptıran sporcular plaj voleybolu, kum futbolu, sokak basketbolu, oryantring (yön bulma), satranç, badminton, bocce ve halı saha futbolu olmak üzere toplam 8 branşta yarışacaklar" dedi.

Tığ, şenliğe sponsor olan Ülker, Özel Hayat Hastanesi, Açı Dershaneleri, Bursa Çimento ve Korusu'ya da teşekkür etti.

BOCCE SPORU BEĞENİLDİ

Ekmekçi ve Tığ daha sonra dünyada büyük ilgi gören Bocce sahasında atış yaparak, bu sporu Bursa'da ilk oynayan isimler arasında yer almanın mutluluğunu yaşadılar. Ekmekçi ve Tığ, sporun yanı sıra strateji oyunu olan Bocce'yi kısa sürede çözerek, başarılı atışlarıyla aldıkları puanlarla antrenörleri bile şaşırttılar.

BURSASPORLU ŞÖHRETLERDEN Futbol GÖSTERİSİ

16 gün sürecek şenliğin açılış töreninde Bursaspor'da Futbol oynayan şöhretler karması karşı karşıya geldi. Sinan Bür, Mesut Şen, Turan Şen, Vahit Doğan, Necati, Sedat 2, Murat, Arif, Mümin ve Nurgut'ın forma giydiği maçta eski şöhretler yaşlanmalarına rağmen gösterdikleri performansla seyircilerden büyük alkış aldılar.

Bu arada Büyükşehir Belediyespor'un güreş ve bayan karatecileri de gösterileriyle açılış törenini renklendirdiler. 3 Haziran'da sona erecek şenlikte dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious