Külünk: Nefesi tükenen çekilsin

Külünk: Nefesi tükenen çekilsin.9038
  • Giriş : 24.06.2009 / 14:24:00

AK Parti'nin 27 Haziranda yapılacak İstanbul İl Kongresi'nde il başkanlığına aday olan Metin Külünk, ''Nefesi tükenen arkadaşlar, bayrağı taşıyacak kadroların önünü açması gerekir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Külünk, bazı gazetelerin temsilcileriyle Yıldız Parkı içindeki Malta Köşkü'nde bir araya gelerek, çalışmalarını anlattı.

AK Parti'nin zamanı doğru okuyan, tabanın siyasete katılımını tüzük ve programına yansıtan siyasal bir hareket olduğunu belirten Külünk, parti içinde demokrasinin, hukukun, adaletin tecelli ettiğini göstermek adına, tabanın sesi olarak kongrede aday olduğunu söyledi.

''Çıkışımız, parti içi demokrasi kavramının hayata geçişi açısından önemli. 27 Haziran demokrasi şöleni olacak'' diyen Külünk, 27 Haziranda sandıktan çıkacaklarını ve o tarihten sonra İstanbul'da siyasetin denge merkezinin AK Parti olacağını ifade etti.

Külünk, siyaseti koltuk devir-teslimi olarak yorumlamadıklarını vurgulayarak, çıkışlarının düşünce temelli olduğunu, koltuk üzerinden siyaset yürütmeyi reddettiklerini anlattı.

Adaylık sürecindeki çalışmaları hakkında da bilgi veren Külünk, CHP'de dahil birçok partiden, siyasetçiden seçilmesi durumunda kendisine destek sözü aldığını söyledi.

Fatih, Beşiktaş, Moda, Bağcılar, Beylikdüzü ve Kartal gibi İstanbul'un dört bir köşesinde yaşayan insanların güven içinde, huzur ortamında yaşaması için çaba sarf edeceklerini dile getiren Külünk, İstanbul'daki herkesi kucaklayacaklarını, herkesin sorununa çare olmaya çalışacaklarını, halkla yüz yüze görüşeceklerini, tavsiyelerini alacaklarını vurguladı.

-MİLLETLE SİYASET-

Siyasetin milletle yapıldığına işaret eden Külünk, ''Kartlı geçişle siyaset olmaz. Siyasetçinin mekanı milletin merkezidir. Milletle iletişim kanallarını sonuna kadar açma, milleti anlama, dinleme çabası içinde olacağız'' diye konuştu.

''Nefesi tükenen arkadaşlar, bayrağı taşıyacak kadroların önünü açması gerekir'' diyen Külünk, seçilmesi durumunda il ve ilçe başkanlıklarının değer üretim merkezi haline geleceğini kaydetti.

Çalışmalarını başkalarının başarısızlığı üzerine inşa etmeyeceklerini dile getiren Külünk, şöyle devam etti:

''Çıkışımız, AK Parti siyasetini İstanbul'da milletleştirme ve toplumsallaştırma çabasıdır. Delegelerin masa başında yazılmadığı, mahallelere sandığın götürüldüğü öz güveni yüksek kadro çıkışıdır. Durduğum yer, milletin 'ol' dediği yerdir. Kadrom, İstanbul'un bütün teşkilatıdır. 27 Haziran kongresini kazandık. Kazanılmış kongrenin kaybı olmaz. Bu bir duruştur. Türk siyasetinde bir soluktur.''

Külünk, ''Çıkışınız küskünlerin harekete geçmesi olarak yorumlandı. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, siyasette küskünlüğün olmayacağını belirtti ve ''Biz güneş yürekliyiz. Güneş, küsüp de 'Bugün doğmayacağım' diyor mu?'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*