Kulüp yöneticilerinin Erdoğan'dan isteği

Kulüp yöneticilerinin Erdoğan'dan isteği.8169
  • Giriş : 09.01.2008 / 22:07:00

Kulüpler Başbakan Erdoğan'dan gelirlerinin artırılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Özhan Canaydın ve kulüp yöneticilerini kabul etti

Başbakanlık Resmi Konutunda gerçekleşen kabulde, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Kulüpler Birliği Vakıf Başkanı ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Fenerbahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak yer aldı.

Kabulden sonra Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile Vakıf başkanı ve kulüp yöneticileriyle akşam yemeği yedi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Özhan Canaydın ve kulüp yöneticilerinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bugünkü ziyaretinde, gelirlerinin artırılması yolunda isteklerde bulundukları öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, kulüp yöneticileri, Başbakan Erdoğan'dan, İddia Oyunu ile Spor-Toto'daki gelir paylarının arttırılmasının yanı sıra, spor kulüplerinden alınan KDV oranın yüzde 18'den, yüzde 8'e düşürülmesini, sporculara yapılan ödemede uygulanan stopaj oranlarının yüzde 15'den aşağıya çekilmesini, ayrıca Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün bütçe, muhasebe ve bilet yönetmeliğinin yeniden düzenlenmesini istedi.

Başbakan Erdoğan'ın bunun üzerine, konuyla ilgilenmeleri için Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a talimat verdiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious